Paweł Górniak dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej

paewelgorniak dyremtorem MBP

Paweł Górniak został mianowany przez prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego na stanowisko dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zastąpił na tym stanowisku Elżbietę Pomiankiewicz, która po 31 latach pracy na tym stanowisku odeszła na emeryturę.

Paweł Górniak pełnił funkcję zastępcy dyrektora przez ostatnie 5 lat, dzięki czemu możemy mówić o sprawnym przejęciu obowiązków w placówce. Biblioteka to nie tylko mury, książki i dyrekcja, ale pracownicy i to całej załodze należą się podziękowania. To jest świetna jednostka, sądzę, że najlepsza w tej części Polski – mówi Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca – mówi prezydent Górczyński.

Przychodzi kolejny etap w moim życiu, chociaż trzeba pamiętać, że w bibliotece pracuję już pięć lat na stanowisku wicedyrektora. Dzisiaj rozpoczyna się nowy rozdział w moim zawodowym życiu. Cieszę się, że przejmuję bibliotekę w bardzo dobrej kondycji i z bardzo dobrych rąk – mówi – Paweł Górniak, nowy dyrektor MBP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 

Polecamy również