Nowe liceum w Ostrowcu

Dwunastu uczniów rozpoczęło dzisiaj naukę w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego. Otwarcie liceum przypieczętowało powstanie pierwszego w województwie świętokrzyskim kompleksu edukacyjnego obejmującego: przedszkole, szkołę podstawową, gimnazjum i liceum ogólnokształcące.DSC07490DSC07491DSC07495DSC07494DSC07486DSC07500DSC07506DSC07489

Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego dla licealistów z „Konarskiego” odbyła się na dziedzińcu szkolnym. Nie zabrakło dostojnych gości, grona pedagogicznego i rodziców. Na uroczystości obecni byli między innymi: Jan Maćkowiak – wicemarszałek województwa, Barbara Zamożniewicz – Świętokrzyski Rzecznik Młodzieży, Jerzy Brożyna – Przewodniczący Rady Powiatu oraz Barbara Krzemińska, wizytator, która przekazała życzenia od Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Kazimierza Mądzika. Odczytano również list gratulacyjny od posła Andrzeja Kryja.

Pod wrażeniem kompleksu edukacyjnego im. St. Konarskiego był wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Jan Maćkowiak. – Ciągłość nauczania w tym samym środowisku zapewnia dzieciom i młodzieży naukę bez niepotrzebnych stresów – mówi wicemarszałek – To przekłada się na sukcesy szkoły. Gratuluję pani dyrektor i uczniom wszystkich dotychczasowych osiągnięć. Moja obecność dzisiaj właśnie tutaj nie jest przypadkowa. Oznacza, że szkoły Konarskiego są znane w regionie. Osobiście jestem bardzo dumny z tego, że taka placówka istnieje na terenie naszego województwa.

Licealiści na dobry start otrzymali szkolne plecaki i listy z przesłaniem, a od swoich najmłodszych kolegów ze szkoły podstawowej figurki sowy – symbol mądrości. Finalistom i laureatom wojewódzkich konkursów przedmiotowych wręczono stypendia naukowe.

– Od początku stawiamy na wysoki poziom nauczania, dobre wychowanie oraz ciągłość i spójność kształcenia – mówi dyrektor liceum dr Kinga Wnuk – Tworzymy szkoły bezpieczne, przyjazne i nowoczesne. Mamy bardzo fajną, mądrą młodzież oraz mocną grupę doświadczonych i oddanych sprawie pedagogów. Po sukcesach szkoły podstawowej i gimnazjum, liceum ma bardzo wysoko postawioną poprzeczkę, ale jestem przekonana, że sprosta zadaniu, a nasi uczniowie będą mieli bardzo dobry start w dorosłość.

Już niebawem kompleks szkół „Konarskiego” wzbogaci się o nową część szkolnej siedziby. Będą tam między innymi nowe pracownie, sala teatralna, cafeteria, pokój samorządu szkolnego i biblioteka z czytelnią. W ogrodzie pojawią się hamaki i leżaki. Wszystko po to, żeby zapewnić uczniom jak najlepsze warunki do nauki i wypoczynku między zajęciami.

Polecamy również