Odpowie za usiłowanie zabójstwa

zabojca

Zarzut usiłowania zabójstwa 40–letniej kobiety oraz usiłowania dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, usłyszał 38 -letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. W minioną środę mężczyzna zaatakował pokrzywdzoną nożem w jednym ze sklepów na terenie miasta.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 10-tej w minioną środę. Jak wynika z ustaleń ostrowieckich policjantów, do jednego ze sklepów z artykułami BHP wszedł mężczyzna, który poinformował 40-letnią ekspedientkę, że jest zainteresowany zakupem roboczych spodni. Po tym jak wyszedł z przymierzalni stwierdził, że kupi spodnie. W momencie kiedy ekspedientka zaczęła pakować towar, sprawca wyjął nóż kuchenny i zadał kobiecie dwa ciosy. 40-latka zdołała uciec ze sklepu, a napastnik oddalił się. Już po kilkunastu minutach, dzięki pomocy świadka zdarzenia ostrowieccy kryminalni na sąsiedniej ulicy zatrzymali nożownika. Okazał się nim 38–letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Kobieta trafiła do szpitala. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa 40-latki oraz usiłowania dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia na jej szkodę .

Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.  Za czyny, których się dopuścił grozi mu teraz kara do 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Polecamy również