Walentynkowa Zabawa Karnawałowa w PP 19

Zdjęcie główne

b1 b2 b3 b4 b5 b6 b7 b8 b9 b10 b11 b12 b13 b14 b15 b16 b17 b18 b19„Pan Karnawał przyszedł do przedszkola i powiedział na zabawę pora…”

Tą piosenką przedszkolaki z „Dziewiętnastki” rozpoczęły długo wyczekiwany przez nich bal. W piątek, 12 stycznia w Przedszkolu Publicznym nr 19 już od rana było bardzo gorąco, a wszystko to za sprawą atmosfery związanej z Balem Karnawałowym. Wystrój sali balowej, ze względu na zbliżające się Walentynki wprowadził dzieci w ciepły, przyjazny i radosny nastrój. Tego dnia do przedszkola zmierzały kolorowe postacie bajkowe. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, rycerzy, policjantów, Spidermana, Batmana i wielu innych bajkowych bohaterów. Kostiumy były barwne

i pomysłowe, a rozpoznać dzieci było nie lada wyzwaniem. Przedszkolaki razem

z wychowawcami bawiły się w rytmie znanych dziecięcych przebojów oraz tegorocznych hitów muzycznych. Karnawałowe tańce przeplatane zabawami muzyczno – ruchowymi wywoływały uśmiech na dziecięcych twarzach. Nie zabrakło również konkursów, zapisanych w „magicznych kopertach”, które przedszkolaki miały za zadanie odszukać w sali, a były to: taniec z balonami, krzesełkami, zwijanie nitki.

Dodatkową atrakcją tego dnia były zdjęcia grupowe oraz indywidualne przy „magicznym lustrze”. Na zakończenie Walentynkowej Zabawy Karnawałowej każdy przedszkolak został obdarowany symbolicznym serduszkiem.

Przedszkolaki szczęśliwe i pełne niezapomnianych wrażeń wracały do domu, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Na pewno tegoroczny bal pozostanie na długo w ich pamięci.

Tekst i foto. PP nr 19

Polecamy również