Na Gutwinie jest fajnie!

W wakacje na Gutwinie odbędą się dwa pikniki rodzinne pod hasłem „Na Gutwinie jest fajnie!”, których organizatorem będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na pierwszy piknik zapraszamy już 23 lipca (niedziela, w godzinach 14.00-19.00), a na kolejny 20 sierpnia (niedziela).Na_Gutwinie_jest_fajnie_1 Na_Gutwinie_jest_fajnie_2Na_Gutwinie_jest_fajnie_4

Dużym wydarzeniem będzie spektakl cyrkowy „TotoTitoTamto” Teatru Jednej Miny z Krakowa. Piękne maski, umiejętności pantomimiczne i wspaniała muzyka przeniosą widzów w magiczny świat dawnego cyrku. Dzieci będą mogły współuczestniczyć w spektaklu dzięki zastosowaniu scen interaktywnych. Niejednoznaczne rekwizyty, gagi sytuacyjne i ciekawa fabuła zapewnią rozrywkę nie tylko dla najmłodszego widza. Na spektakl zapraszamy o godzinie 17.00.

Lubicie sztuczki magiczne? Znikające monety, chusteczki, teleportujące się karty, mnożące się piłeczki, czy zaprzeczanie prawom fizyki to tylko z niektórych z efektów magicznych, które zaprezentuje iluzjonista Wojciech Napora. Do udziału w programie zapraszane są dzieci, stając się częścią intrygującego przedstawienia. Oprócz śmiechu, na pewno czary wywołają zdumienie na twarzach widzów. Początek pokazów o godzinie 18.00.

Na pewno nie zabraknie również innych atrakcji, przygotowanych szczególnie dla najmłodszych. Czekać będą na nich dmuchańce, zjeżdżalnie, gry i zabawy ruchowe oraz dużo animacji rekreacyjnych i sportowych. Dzieci będzie zabawiać doskonale znany w naszym mieście klaun Franio. Dużą atrakcją będzie możliwość przejażdżki w „rydwanie” ciągniętym przez kucyka. Chętni będą mogli wziąć udział w konkursach na sprzęcie pływającym (kajaki i rowery) przygotowanych przez ratowników z Pływalni „Rawszczyzna”.

Szczególnie zapraszamy wszystkich do przyjazdu na rowerach, ponieważ dzięki uprzejmości Policji jednoślady będą znakowane (wymagane jest posiadanie dowodu zakupu) i udostępnione zostanie miasteczko ruchu drogowego. Policja zaprezentuje również swój sprzęt i będzie prowadzić akcje profilaktyczne związane ze szkodliwym działaniem różnych używek.

Osoby pełnoletnie (nawet bez prawa jazdy) będą mogły spróbować pokonać samochodem slalom. Nie byłoby w tym może nic trudnego, gdyby nie fakt, że kierowca będzie jeździł w alkogoglach, czyli specjalnych okularach symulujących jazdę pod wpływem alkoholu. Kto spróbuje pokonać slalom w alkogoglach, ten na pewno nie wsiądzie już „za kółko” po spożyciu alkoholu.

Na Gutwinie nie zabraknie również ciekawych samochodów i motocykli ze Stowarzyszenia „Singiel”, przy których będzie można zrobić sobie fajne zdjęcie i porozmawiać z pasjonatami motoryzacji. Swoją bogatą ofertę przedstawi ostrowiecki Massive Shop, oferujący suplementy diety i wszystko dla motocyklistów. W sklepie powstają w 100% ręcznie wytwarzane wyroby ze skóry naturalnej. Nie jest to zwykła galanteria skórzana, tylko ręcznie tłoczone wzory, które trafiają na siodła motocyklowe, sakwy, manetki, jak również portfele, bransolety i wiele innych. Podczas pikniku będzie można nabyć gadżety motocyklowe i na żywo zobaczyć, jak powstają tłoczenia w skórze. 

Tradycyjnie już przeprowadzony zostanie turniej tenisa ziemnego. Tenisiści będą rywalizować już od godzin przedpołudniowych, by około 15.00 rozegrać finały. Po nich instruktorzy zaproszą wszystkich chętnych do poznawania podstaw tego bardzo atrakcyjnego sportu poprzez proste ćwiczenia, gry i animacje tenisowe.

Nie lada atrakcje czekają na miłośników militariów. Zaprezentowane zostaną wierne kopie (repliki) współczesnej broni, akcesoria wojskowe i będzie można sprawdzić celność oka na strzelnicy używając atrap strzelających plastikowymi kulkami. W Ostrowcu Św., o czym niewiele osób wie, zaczęły rozwijać się grupy survivalowe, pasjonatów wojskowości i eksploracji opuszczonych budynków. Nie zabraknie ich na pikniku, a co za tym idzie będzie można porozmawiać na te tematy i dołączyć do miłośników działań ekstremalnych.

Swoje stanowisko zaprezentuje Dział Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji Pływalni „Rawszczyzna”, na którym wszyscy chętni będą mogli zapoznać się z ofertą i skorzystać z zabiegu relaksacyjnego.

Zapraszamy wszystkich do udziału w pikniku, bo atrakcji na pewno nie zabraknie. Podsumowując – na Gutwinie jest fajnie!

Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji pikniku Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Św., Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach, Szkole Jazdy „Monte Carlo” Norbert Kamoda, Klubowi Przyjaciół Pojazdów Dawnych „Singiel”, Ośrodkowi Hipoterapii i Rekreacji Konnej „Lolek i Bolek” ze Śródborza, Ostrowieckiemu Stowarzyszeniu Tenisowemu „Winner”, GFB Air Soft Gun Shop Ostrowiec Św. ul. Kilińskiego, Massive Shop Ostrowiec Św. ul. Szeroka.

Polecamy również