Dni Ostrowca Świętokrzyskiego na sportowo

dczolo

W niedzielę 23 czerwca w ramach obchodów Dni Ostrowca Świętokrzyskiego na terenie Zespołu Obiektów Sportowych KSZO przy ul. Świętokrzyskiej 11 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejskie Centrum Kultury zorganizują festyn sportowo – rekreacyjny dla mieszkańców miasta, zwieńczony koncertem Ani Dąbrowskiej. Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego.

Najwcześniej, bo już w samo południe, rozpocznie się Turniej piłki nożnej w kategorii open. Na dwóch boiskach wyznaczonych na płycie stadionu KSZO rywalizować będzie 8 zespołów. Po zakończeniu fazy grupowej „dorosłego” turnieju (godz. 15.00) do gry przystąpią zespoły w turnieju piłkarskim dla dzieci, a na godzinie 17.30 zaplanowane zostało rozegranie meczów finałowych turnieju open.

W międzyczasie dużo będzie się działo zarówno na pozostałej części płyty stadionu, jak i w jego bezpośrednim sąsiedztwie oraz Hali Sportowo – Widowiskowej.

Młodzi szczypiorniści i siatkarki wraz z instruktorami poprowadzą animacje prezentując walory swoich dyscyplin sportowych.

Powstanie strefa animacji sportowych, gdzie będzie można będzie można wziąć udział w grach plenerowych czy konkurencjach sprawnościowych. Będzie miasteczko rowerowe i rowerowe pokazy sprawnościowe, nietypowe rowery i symulator dachowania.

Dużą atrakcją powinny być pokazy Slackline, czyli chodzenia po linie na wysokości. Podczas festynu z okazji Dni Ostrowca Świętokrzyskiego specjalizujący się w tej ekstremalnej konkurencji członek grupy Slackhouse podejmie próbę przejścia po linie rozpostartej nad stadionem pomiędzy wieżami oświetleniowymi.

W sali konferencyjnej Hali Sportowo – Widowiskowej od godziny 15.00 rozgrywany będzie Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego w pięciu kategoriach wiekowych (8 lat, 10 lat, 12 lat, 18 lat oraz open). Turniej rozegrany zostanie systemem szwajcarskim lub kołowym, na dystansie 7 rund. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 21 czerwca do Jarosława Choiny (telefon 604962690) lub pocztą elektroniczną na adres jaroslaw.choina@op.pl.

Główna arena Hali Sportowo – Widowiskowej zostanie podzielona na dwie części. Na jednej odbywać się będą warsztaty tenisa stołowego prowadzone przez zawodników II-ligowego klubu Zgoda Janik, a na drugiej warsztaty tenisa ziemnego prowadzone przez Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe „Winner”.

Obok stadionu, podobnie jak przed rokiem, stanie kilka(naście) Food Trucków, serwując dania z kuchni polskiej, europejskiej oraz bardziej egzotycznych rejonów świata. Organizator festynu przewidział dla uczestników licznych konkursów organizowanych w ramach festynu nagrody w postaci bonów do zrealizowania w Food Truckach. Całość uzupełnią dmuchańce i karuzele, które tego dnia zostaną udostępnione dla dzieci bezpłatnie.

Harmonogram festynu sportowo – rekreacyjnego:

Miejski Stadion Sportowy KSZOd2 d3 d4 dni ostrowca na sportowo d5

12.00-15.00: Turniej piłki nożnej open – eliminacje

15.00-17.30: Turniej piłki nożnej dla dzieci

17.30-18.30: Turniej piłki nożnej open – finały

15.00-20.00: Slackline – chodzenie na wysokości – pokazy i warsztaty

15.30-19.30: Szachy plenerowe

15.30-19.30: Strefa animacji sportowych

15.30-19.30: Animacje piłki ręcznej i piłki siatkowej

16.00-20.00: Pokazy sprawnościowe na rowerach i miasteczko rowerowe

16.00-20.00: Symulator dachowania i nietypowe rowery

Hala Sportowo – Widowiskowa MOSiR

15.00-19.00: Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta

15.30-19.30: Warsztaty tenisa stołowego i tenisa ziemnego

Dmuchańce, karuzele – darmowe dla dzieci

Strefa gastronomiczna – Food Truck

Polecamy również