Poparli prezydenta- usunięto ich z Klubu Radnych PiS

DSC06396


Radni miejscy Małgorzata Krysa i Włodzimierz Sajda zostali dzisiaj usunięci z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości. Powodem tej decyzji było wczorajsze głosowanie za udzieleniem absolutorium dla prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego podczas sesji rady miasta.

– Wczoraj głosowałam zgodnie ze swoim sumieniem, ponieważ Ostrowiec naprawdę  bardzo się zmienia na lepsze i to miasto rozwija się mówi radna Małgorzata Krysa– Dzisiaj koledzy z Klubu Radnych PiS zdecydowali podczas głosowania, że należy mnie usunąć z klubu radnych. Ja im źle nie życzę. Nie jestem członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Ja tylko startowałam z listy PiS do rady miasta.

Podobny los spotkał wcześniej radnego Andrzeja Pałkę. Radny Włodzimierz Sajda nie kryje oburzenia.

– To była decyzja kilku osób z ostrowieckiego Prawa i Sprawiedliwości – mówi radny Włodzimierz Sajda.- Dzisiaj dwie osoby były za usunięciem mnie z klubu radnych PiS, dwie wstrzymały się, a ja nie glosowałem. Wczoraj podczas sesji udzieliłem poparcia Panu prezydentowi, ponieważ nikt inny do tej pory nie zrobił tak dużo dla osiedla Hutniczego, które reprezentuję. Swoje decyzje dotyczące takich głosowań na sesji konsultuję z moimi wyborcami. Gdybym zagłosował przeciw prezydentowi nie mógłbym im spojrzeć w oczy. Nie jestem członkiem partii Prawo i Sprawiedliwość. Kiedyś działałem w Porozumieniu Centrum.

Przypomnijmy. Podczas wczorajszej sesji rady miasta 18 radnych było za udzieleniem absolutoriom dla prezydenta miasta, a czterech wstrzymało się od głosowania. Radni Małgorzata Krysa i Włodzimierz Sajda z Klubu Radnych PiS poparli prezydenta Jarosława Górczyńskiego.

Przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Kaszuba wstrzymuje się z komentarzem do momentu podpisania protokołu z zebrania.

Polecamy również