15 medali w Puławach

17 listopada w Puławach odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Taekwondo Olimpijskim w kategoriach wiekowych młodzik, kadet i junior . Wystartowała w nich 19 osobowa reprezentacja Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego OSTO. Zawodnicy zaprezentowali wysoką formę zdobywając 15 medali: 7 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe, co dało OSTO II miejsce w klasyfikacji drużynowej zawodów.med4 med2 med3

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Kacper Kaczmarzyk młodzik -40 kg, Patryk Gorycki kadet -45 kg, Jakub Fulara kadet -53 kg, Mateusz Chojnacki kadet +65 kg, Jan Kwiecień junior -55 kg, Igor Cemerys junior -59 kg, Dominik Gromala junior -48 kg. Srebrny medal po bratobójczym pojedynku z Dominikiem zawisł na szyi Oskara Szwagierczaka. Na drugim stopniu podium stanęły młodziczki OSTO: Oliwia Chojnacka, Aleksandra Ćwikła, Natalia Mortka. Na trzecim miejscu w swoich kategoriach uplasowali się: Paweł Kucharski junior- 63 kg, Jakub Cemerys kadet -41 kg, Antoni Świercz kadet -33 kg, Emilia Jedynak kadet -51 kg. Tym razem bez medalu , bo V miejsca zajęli: Armando Malesza, Dominik Czaja, Marina Dudek, Weronika Chojnacka.

Start w Puławach był sprawdzianem przed zbliżającym się Pucharem Polski w Olsztynie, w którym rywalizować będzie 11 zawodników OSTO.