Historyczny wyczyn Józefa Różalskiego

rozalski-jozef-710x434

W dniach 15-17 listopada w Łodzi odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu Masters. Zawody rozegrano na krytej pływalni w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej i wystartowała w nich rekordowa liczba zawodników z Polski i zagranicy – łącznie ponad 630 osób. W mistrzostwach wziął udział także ostrowiecki pływak Józef Różalski.

Należą się podziękowania dla organizatorów za profesjonalną organizację zawodów – zauważył pan Józef. – Ten rok był dla mnie bardzo trudny, ciągle zmagałem się z różnymi dolegliwościami związanymi prawdopodobnie z wiekiem. Nieregularne treningi powodowały wahania w przygotowaniach i nierówną formę sportową. Współpraca i opieka lekarzy i fizjoterapeutów spowodowała, że do Zimowych Mistrzostw Polski przygotowałem się na 4+. Dziękuję dr Markowi Wiecheciowi z „MARKMED”, dr Annie Pawelec, dr Ewie Bonatowskiej i dr Zarzyckiemu. Dzięki ich opiece moja forma rosła. W Łodzi wystartowałem w ośmiu konkurencjach indywidualnych i dwóch sztafetach. Było to ogromne wyzwanie, ale dałem radę, o czym najlepiej świadczą doskonałe rezultaty i zdobyte medale”.

Józef Różalski zanotował następujące wyniki: 200 m stylem zmiennym 3:40,37 (złoty medal), 100 m stylem zmiennym 1:34,05 (złoty medal), 400 m stylem zmiennym 8:15,18 (złoty medal), 100 m stylem motylkowym 1:41,08 (złoty medal), 50 m stylem dowolnym 34:23 (srebrny medal), 200 m stylem klasycznym 4:12,97 (srebrny medal), 50 m stylem motylkowym 38:11 (srebrny medal), 50 m stylem klasycznym 45,28 (srebrny medal).

Cieszy fakt, że w Mistrzostwach Polski wsparła mnie grupa młodszych kolegów – byłych pływaków i piłkarzy wodnych – Marek Żak, Stasiu Sejmicki, Zbyszek Broda, Włodek Mitoraj i Krzysztof Dudek – podkreślił Józef Różalski. – Koledzy zgłosili dwie sztafety 4 x 50 m stylem zmiennym i 4 x 50 m stylem dowolnym. W obu sztafetach zdobyliśmy dwa brązowe medale. Dziękuję kolegom za wspólne starty i mam nadzieję, że powstanie w Ostrowcu sekcja pływacka masters”.

Józef Różalski w Łodzi zdobył 8 medali w konkurencjach indywidualnych i 2 w sztafetach. Jest to jego najlepsze osiągnięcie w historii starów w kategorii masters. Warto podkreślić, że konkurentami ostrowieckiego pływaka byli zawodnicy młodsi o cztery lata.

Polecamy również