Walcownia pracuje pełną parą

Dzisiaj w Ostrowcu Świętokrzyskim nastąpiło uroczystsze otwarcie firmy „WOST S. A. Walcownie Ostrowieckie”. W uroczystości udział wzięli: wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, starosta Zbigniew Duda, świętokrzyscy parlamentarzyści, przedstawiciele duchowieństwa oraz prezes i kadra kierownicza firmy.

– Przedsiębiorstwo WOST Walcownie Ostrowieckie zaDSC07170DSC07172DSC07184DSC07180DSC07191DSC07195DSC07188DSC07202walcowniatrudnia już 273 pracowników – mówi Beniamin Szczepaniec dyrektor firmy WOST. – Zamierzamy się rozwijać i w najbliższym czasie wybudować stalownię. Obecnie dajemy zatrudnienie: walcownikom, elektrykom, spawaczom i piecowym. Produkujemy kątowniki wykorzystywane między innymi przy budowie mostów, konstrukcje wykorzystywane przy budowie słupów energetycznych, a także kształtowniki potrzebne do pracy w górnictwie. Nasza załoga jest bardzo doświadczona. Na razie pracujemy w systemie dwuzmianowym, ale niebawem rozpoczniemy także pracę na trzecią zmianę. Zdobywamy nowe rynki zbytu między innymi w Niemczech.

– To dobrze, że hutnictwo przeżywa odrodzenie w Ostrowcu, bo to miasto z branżą hutniczą związane jest od ponad 200 lat – powiedział minister Grzegorz Tobiszowski.

Za ożywienie rynku pracy w Ostrowcu szczególnie dziękował prezydent Jarosław Górczyński, który z firmą współpracuje od początku. Prezydent Ostrowca przekazał prezesowi Stanisławowi Bruździe symboliczną podkowę na szczęście.

I tak dzięki staraniom władz miastaDSC07162 (stosowanie między innymi ulg podatkowych dla inwestorów) w Ostrowcu znalazło zatrudnienie ponad 200 osób. Niebawem w naszym mieście produkcję uruchomi firma Groclin S. A specjalizująca się w szyciu poszyć foteli samochodowych. To kolejne miejsca pracy dla mieszkańców naszego miasta.

Polecamy również