Skarbonka przed pomnikiem?

pomnik JPII

Radna Małgorzata Krysa podczas sesji rady miasta, która odbyła się dzisiaj zwróciła się z propozycją ustawienia gazowego znicza w pobliżu pomnika Jana Pawła II.

– W imieniu mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego chciałabym zwrócić uwagę na szczególne miejsce w naszym mieście – mówi radna Małgorzata Krysa.- Ciągłe przynoszone kwiaty i zapalane znicze przy figurze Św. Jana Pawła II są przejawem trwającego kultu wybitnego Polaka. Niestety ma to również swój negatywny wpływ na wygląd tego ważnego miejsca. Kostka brukowa wokół figury i częściowo pomnik zabrudzone są stearyną, która gromadzi kurz. Wygląda to bardzo nieestetycznie. Również zwiędłe kwiaty i wypalone znicze nie zdobią tego miejsca. Można by zaproponować mieszkańcom Ostrowca ustawienie w tym miejscu estetycznego i zasilanego gazem znicza, w którego podstawę byłaby wmontowana skarbonka. Osoby chcące złożyć hołd Janowi Pawłowi II zamiast przynoszenia świec wrzucałby datek na ten cel czyli na opłatę za gaz.

W tej kwestii wypowiedział się prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński.

– Zgadzam się z Panią radną, że jest to newralgiczne miejsce w naszym mieście – mówi prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. – Dziękuje za ten głos. Poproszę pracowników Zakładu Usług Miejskich, żeby szczególnie zwrócili uwagę na to miejsce tak, żeby okolice pomnika Jana Pawła II były częściej sprzątane.

Radna Małgorzata Krysa zaapelowała także o ustawienie kabiny toi-toi w pobliżu kościoła Św. Michała.

Polecamy również