Spragnieni czytelnicy

– W ciągu dwóch pierwszych dni odwiedziło nas 649 osób, najczęściej czytelnicy umawiani są co pięć minut- mówi wicedyrektor Biblioteki Paweł Górniak.- Odnotowaliśmy 987 wypożyczeń i 1860 zwrotów. Było 21 nowych czytelników.

Miejska Biblioteka Publiczna, funkcjonująca w Ostrowieckim Browarze Kultury czynna jest od wtorku, 5 maja. Czytelnicy mogą zostawiać i wypożyczać książki przy wejściu, ale tylko te, które wcześniej zdalnie zamówili.

Przy wejściu do biblioteki ustawione zostało stanowisko obsługi. Czytelnicy oddają książki samodzielnie do specjalnego kosza. Stamtąd trafiają na 14- dniową kwarantannę, zanim znów będą mogły być wypożyczone. Otwarta jest tylko siedziba główna w Ostrowieckim Browarze Kultury, obsługująca czytelników ze wszystkich miejskich filii.

Ostrowiecka biblioteka otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 18, z 30- minutową przerwą od 13.00 do 13.30, przeznaczoną na dezynfekcję i wietrzenie pomieszczeń.
Książki wypożyczyć można tylko zdalnie, za pomocą konta internetowego, telefonicznie lub mailowo. Pracownicy biblioteki podają termin, kiedy można się po nie zgłosić. Nie ma możliwości dokonywania zamawiania i wyboru książek w punkcie obsługi.

Czytelnik, który chce tylko zwrócić książki bez wypożyczania może to zrobić w godzinach pracy biblioteki, bez konieczności wcześniejszego umawiania. Jednorazowo można wypożyczyć maksymalnie 5 książek lub audiobooków na okres nie dłuższy niż 1 miesiąc. Limit na książki z wypożyczalni dziecięco- młodzieżowej liczony jest oddzielnie. Oczywiście każdy, kto przyjdzie do biblioteki musi mieć maseczkę i rękawiczki ochronne, przygotowane jest też stanowisko do dezynfekcji.

Wszystkie inne rodzaje działalności ostrowieckiej biblioteki, a więc spotkania i warsztaty są na razie zawieszone. W czytelni dla dzieci można tylko wypożyczyć i zwrócić książki.

Polecamy również