Nielegalne automaty do gier

DSC08905

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczyli 3 automaty służące do prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Ustawodawca za tego typu przestępstwo przewidział karę do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoką grzywnę.

W miniony piątek dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że w trakcie prowadzonej interwencji w lokalu na jednym z osiedli naszego miasta, funkcjonariusze Straży Miejskiej ujawnili automaty do gier. Na miejsce skierowani zostali ostrowieccy mundurowi, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Do policjantów dołączyli funkcjonariusze ze Świętokrzyskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Kielcach. Podczas czynności w lokalu funkcjonariusze zabezpieczyli 3 automaty służące do gier hazardowych oraz gotówkę w kwocie ponad 8000 złotych. Przedmioty te zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego, a okoliczności sprawy zostaną wyjaśnione podczas prowadzonego postępowania.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za nielegalne prowadzenie gier hazardowych grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 i wysoka grzywna.

Polecamy również