Zatrzymani smakosze kawy

DSC04640

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymali na gorącym uczynku sprawców kradzieży sklepowych. 21 –latka oraz 37 –latek, mieszkańcy powiatu ostrowieckiego będą teraz odpowiadać przed sądem. Może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek około godziny 10.00 policjanci z ostrowieckiej komendy uzyskali informację, iż znana im z przestępczej działalności para, w jednym z ostrowieckich marketów dokonała kradzieży różnego rodzaju kaw. Stróże prawa postanowili natychmiast zweryfikować swoje ustalenia. Podczas patrolowania miasta, policjanci  zauważyli znaną im 21-letnią kobietę w towarzystwie 37-latka. Jak się okazało mieli oni przy sobie skradzione kawy. Wielbiciele kofeinowych napoi uszczupli sklepowe półki, w jednym z ostrowieckich marketów o 15 opakowań z kawami o łącznej wartości ponad 600 złotych. Ponadto mundurowi ustalili, że ta sama para kilka dni wcześniej w innym markecie na terenie miasta dokonała kradzieży wkrętarki oraz 12 sztuk kawy. Swoim działaniem sprawcy spowodowali straty o łącznej wartości ponad 650 złotych. Obydwoje zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. W piątek sprawcy usłyszeli zarzuty dwóch kradzieży, do których się przyznali.

Teraz  21 –latka oraz 37 –latek za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za kradzież może grozić im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Polecamy również