Jubileusz 105 lecia „Chreptowicza” i X Zjazd Absolwentów

chr2


Trwają obchody jubileuszu 105 lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu połączone z X Jubileuszowym Zjazdem Absolwentów i Wychowanków. W piątkowe popołudnie kilkuset absolwentów „Chreptusa” bawiło się na spotkaniu towarzyskim w Krzemionkach, a w sobotę odbyły się oficjalne uroczystości jubileuszowe.chr1 chr3

Obchody rozpoczęła msza święta w Kolegiacie pw. Św. Michała, a następnie w budynku szkoły odbyły się główne uroczystości otwarcia Zjazdu i obchodów 105-lecia Szkoły z odsłonięciem tablicy pamiątkowej Fundatora Szkoły dr. Jana Głogowskiego. W obchodach uczestniczyli między inny: wiceprezydent Ostrowca Marzena Dębniak, Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Arkadiusz Bąk, wicemarszałek województwa Jan Maćkowiak, starosta Zbigniew Duda, wicestarosta Eligiusz Mich, sekretarz gminy Bodzechów Małgorzata Sobieraj, dyrektorzy ostrowieckich szkół oraz liczna rzesza absolwentów. Goście składali gratulacje i upominki na ręce dyrektora szkoły Sławomira Miszczuka i prezes Towarzystwa Absolwentów „Chreptowicza” Jolanty Fornalskiej.

W sobotni wieczór zaplanowano Bal Wspomnień w hotelu Red, a w niedzielę spotkania koleżeńskie w szkole, wycieczkę do Fabryki Porcelany AS w Ćmielowie oraz projekcje filmu o Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Chreptowicza „To jest Szkoła na całe życie”.

ch9 ch2 ch5 ch12 ch16 ch14 ch13Kilkaset osób bawiło się na Spotkaniu Koleżeńskim w Krzemionkach podczas X Zjazdu Absolwentów zorganizowanego przez Towarzystwo Absolwentów, Wychowanków i Przyjaciół Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu. Było mnóstwo wspomnień, tańce i przepyszne dania z grilla.

Polecamy również