Barwny świat Indian

Jak żyli Indianie obu Ameryk? Jak wyglądało ich życie i kultura? O tym dowie się każdy kto odwiedzi 26 kwietnia o godz. 16.00 Muzeum Historyczno-Archeologiczne. Tego dnia otwieramy bowiem wystawę „Indiańska teoria życia” z prywatnych zbiorów  Zdzisława Wszołka.
-Wystawa przenosi zwiedzających w ciekawy i barwny świat rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej i Ameryki Południowej- mówi Kamil Stelmasik z Muzeum Historyczno -Archeologicznego. – Na ekspozycji będzie można zobaczyć m.in. rekonstrukcję tradycyjnych indiańskich domostw tipi oraz liczne przedmioty codziennego użytku, które towarzyszyły plemionom indiańskim obu Ameryk jak; łuki, strzały, tomahawki, ozdoby, stroje, maski, ceramikę czy zabawki.
Przez cały czas trwania wystawy będzie prowadzony specjalny blok edukacyjny. Do udziału w zajęciach zapraszamy przedszkolaki oraz dzieci i młodzież w wieku szkolnym. W trakcie zajęć nadamy uczestnikom „indiańskie” imiona, pomalujemy twarze, poznamy indiańskie legendy i mity, a w części warsztatowej uczestnicy wykonają indiańskie amulety, naszyjnik oraz łapacz snów.
Wystawa zagości w Muzeum Historyczno-Archeologicznym do 12 lipca 2015 roku

Polecamy również