Rodzinna majówka w Bałtowie

Baltow_ParkRozrywki (4)

 

W Bałtowie weekend majowy rozpoczął się już od czwartkowego poranka. Korzystając z dobrej pogody licznie przybyły nie tylko wycieczki szkolne ale również turyści indywidualni.

Otwarto już wszystkie atrakcje Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Tym, którzy dawno tutaj nie byli przypominamy, co można robić i zwiedzać:

JuraPark – park dinozaurów – około 100 modeli dinozaurów naturalnej wielkości. W tym sezonie przybyły 3 nowe modele,

Muzeum Jurajskie – pełne oryginalnych skamieniałości i kolorowych minerałów z całego świata,

Gondwana – specjalne miejsce zabaw i spotkań z paleontologiem,

Prehistoryczne Oceanarium – obiekt 3 D, w którym dzięki nowoczesnej technologii przenosimy się w morskie głębiny sprzed milionów lat,

Zwierzyniec Bałtowski (górny i dolny). Zwierzyniec Górny zwiedzamy z pokładu amerykańskiego schoolbusa poruszając się pomiędzy wolno biegającymi stadami dzikich zwierząt z różnych kontynentów. Zwierzyniec Dolny zwiedzamy pieszo podglądając życie drobnych ssaków i kolorowych ptaków.

– Ośrodek Jazdy Konnej „Kraina Koni”,

Sabathówka – Wioska Czarownicy – wyjątkowe miejsce dla dzieci, pełne magii i czarów,

Park Rozrywki – tu można utknąć z rodziną na całe godziny. Od tego weekendu dostępna będzie nowa – 11 metrowa zjeżdżalnia,

Kino Emocji Cinema 5D,

Żydowski Jar – to tan odkryto autentyczne tropy dinozaurów,

Skansen pszczeli – tu znajdują się rekonstrukcje uli od tych najbardziej pierwotnych po nowoczesne. Nowością jest hodowla pszczoły murarki – zupełnie niegroźnej, bezżądłowej pszczoły,

– oraz gastronomia, punkty pamiątkarskie itp.

Nowości

W Parku Rozrywki stanęła dzisiaj ponad 11 metrowa zjeżdżalnia. Mali i duzi będą mogli z niej skorzystać już w ten weekend!

zdjęcie ślizgawka

Do Bałtowa trafiła też kolejna miniatura zamku, która stanęła obok poprzednich czterech figur. To dopiero zaczątek rosnącej systematycznie wystawy, która finalnie ma obejmować 50 rekonstrukcji.

SONY DSC

Ważne informacje

W dniach 1-3 maja Bałtowski Kompleks Turystyczny czynny jest w godzinach od 9.00 – 19.00.

Przypominamy, że za okazaniem dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania wszyscy mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego oraz gmin wchodzących w skład LGD Krzemienny Krąg (Rzeczniów, Sienno, Bałtów, Miasto i Gmina Lipsko, Chotcza, Solec nad Wisłą, Miasto i Gmina Ćmielów, Bodzechów, Sadowie, Miasto i Gmina Kunów) mają darmowe wejście do JuraParku Bałtów i Prehistorycznego Oceanarium.

Polecamy również