Przedszkolaki masowały serce

W maju w Publicznym Przedszkolu Nr 12 w Ostrowcu realizowany jest projekt edukacyjny pod hasłem”Bezpieczny Przedszkolak”. Tematyka rozbita jest na cztery obszary: jestem bezpieczny na drodze,jestem bezpieczny w domu ,”zła „pogoda i jej skutki oraz pomoc poszkodowanym. prtzerdszzkolaki czoloprzdszkolaki 3przedzskolaki 2przedszkolaki 4
Starszaki poznają numery alarmowe, uczą się ich praktycznego zastosowania oraz zapoznają się z podstawową wiedzą w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Z tej okazji przedszkole gościło instruktorki z Grupy Ratownictwa PCK Ostrowiec Św. Dzięki pokazowi dzieci dowiedziały się jak postępować w sytuacji omdlenia, jak wyglądać powinien masaż serca i sztuczne oddychanie. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w prezentacji.
-Dowiedziałem się jak powinien wyglądać masaż serca- mówi Adaś.- Próbowałem to wykonywać na fantomie i muszę przyznać, że mi to fajnie wychodziło.
Myślą przewodnią tego programu Bezpieczny Przedszkolak było, aby dzieci poprzez aktywny udział mogły poznać sposoby radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia
– To świetna zabawa- mówi Gosia ze starszaków.- Mogliśmy ćwiczyć sztuczne oddychanie na manekinie. Dzięki tej umiejętności można komuś uratować życie.
Instruktorki nawiązały dobry kontakt z dziećmi, które poprzez zabawę mogły zobaczyć jak wygląda pierwsza pomoc.
– Panie były bardzo fajne- mówi Nicola. – Pokazały na, że to nic trudnego. Teraz będziemy potrafili ocenić stan poszkodowanego, rozpoznać czy jest on przytomny i czy oddycha. To bardzo ważna rzecz. Może to się nam kiedyś przydać.

Polecamy również