Plaga pożarów

Opuszczony budynek palił się przy ulicy Denkowskiej. Do zdarzenia wysłano 5 samochodów pożarniczych  – 14 strażaków. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, iż pali się pustostan.

Był to budynek konstrukcji drewniano murowanej, kryty papą. Obiekt w całości był objęty pożarem. Istniała możliwość rozprzestrzenienia pożaru na sąsiedni budynek mieszkalny. Działania zastępów straży pożarnej polegały na podaniu wody celem jak najszybszego opanowania i ugaszenia ognia.  Pogorzelisko przeszukano na szczęście nie znaleziono żadnych poszkodowanych ludzi. Pozostałości konstrukcji dachu rozebrano i dogaszono. Na miejscu obecna była policja , straż miejska oraz pogotowie energetyczne.
Natomiast na terenie Celsa „Huta Ostrowiec” płonęła koparka.
-Do zdarzenia natychmiast wysłano 3 zastępy – 13 ratowników. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażaków stwierdzono, pożar ładowarki kołowej na zewnątrz hali produkcyjnej. Duże zadymienie ograniczało widoczność. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów piany przez strażaków zabezpieczonych specjalnym sprzętem na palący się pojazd. Akcja trwała ponad godzinę- poinformowała Barbara Majdak, rzecznik prasowy Komendanta PSP w Ostrowcu.
Foto. PSP Ostrowiec
laDOWARKApustostan3pustostan2

Polecamy również