„Zerówka” wraca na trasę

Po kilkunastu latach nieobecności od 1 września na ulice Ostrowca Świętokrzyskiego ponownie wyjdzie autobus linii 0, który będzie dojeżdżał do najbardziej newralgicznych punktów w mieście typu: szkoły, osiedla mieszkaniowe, przychodnie czy szpital. Linia „0” będzie przeciwbieżną do linii numer 3 i będzie dostosowana godzinowo z tą linią tak, aby autobus odjeżdżał co pół godziny. O zmianach wprowadzanych w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym poinformował dzisiaj prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński oraz prezes przedsiębiorstwa Jarosław Kateusz.

– Nasze działania zmierzają do tego aby MPK wyprowadzić na prostą i żeby mieszkańcy Ostrowca byli zadowoleni z funkcjonowania firmy – mówi prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński.– Będziemy obserwować czy właściciele spółki czyli mieszkańcy Ostrowca będą zadowoleni z wprowadzanych zmian. Doszliśmy do porozumienia i zarząd MPK przedstawił nową propozycję funkcjonowania komunikacji w mieście. Nowością jest linia „zero”, która stanowić będzie uzupełnienie linii 3, a tym samym ma zapewnić regularną i częstą komunikację w mieście. W dni robocze na niektórych przystankach komunikacja odbywać się będzie co osiem minut. Ja bardzo proszę mieszkańców o dokładne przyjrzenie się rozkładom jazdy autobusów MPK i śledzenia strony internetowej przedsiębiorstwa. Zmiany będą duże i trzeba się do nich przyzwyczaić. Jedno jest pewne te zmiany będą z korzyścią dla pasażerów.
– Stale badamy potrzeby komunikacyjne mieszkańców Ostrowca i wyciągamy z tego wnioski – mówi prezes MPK Jarosław Kateusz. – Linia 0 jest tego przykładem. Brakowało między innymi dobrego połączenia ze szpitalem i „zerówka” będzie stanowiła uzupełnienie kursów do tej placówki medycznej. Linia numer 1 także będzie skierowana do szpitala. Linia numer 8 zostanie skrócona do ulicy Żabiej i dzięki temu będą częstsze kursy. Zostanie wprowadzony przyspieszony kurs autobusu numer 4 z Huty Celsa” Ostrowiec”. Zmieniamy także szatę graficzną rozkładów jazdy, a na tych rozkładach będą specjalne kody dzięki, którym będzie można korzystać z rozkładów jazdy za pomocą smartfonów.
Autobus linii „zero” jeździł już po Ostrowcu objeżdżając całe miasto dookoła z końcowym przystankiem przy dworcu PKP. Został zlikwidowany kilkanaście lat temu.zerowka 1zerowka 2zerowka 3zerowka 4zerowka 5

Polecamy również