„Biała sobota” w „Rodzinie”

Kilkaset osób odwiedziło dzisiaj Przychodnię „Rodzina” na osiedlu Słoneczne, gdzie od rana organizowana była akcja pod nazwą „biała sobota”. Momentami poczekalnia pękała w szwach. Badania były oczywiście bezpłatne.
– Badamy poziom cholesterolu, cukru, mierzymy ciśnienie krwi oraz wykonujemy EKG i spirometrię – mówi doktor Małgorzata Krysa – Kowal. – Udzielamy także porad jakie leki należy stosować przy nadciśnieniu oraz jaką dietę przy podwyższonym poziomie cholesterolu. Ja często zalecam dietę i ruch, bo aktywny tryb życia to bardzo dobre lekarstwo na wiele dolegliwości. Coraz więcej młodych ludzi korzysta z badań profilaktycznych, ponieważ zaczynają rozumieć, że na zdrowie trzeba pracować od jak najmłodszych lat.
Pacjenci byli zachwyceni akcją.
– Bardzo dobrze, że tego typu akcja jest organizowana, ponieważ w ciągu tygodnia nie każdy ma czas na to, żeby przyjść do lekarza i się przebadać – mówi Lucyna Pietruszka. – Ja na przykład pracuje prawie dziewięć godzin codziennie. Do tego dochodzą jeszcze obowiązki domowe, to kiedy mam iść do przychodni? Nie na wszystko znajduje czas i zdrowie trochę zaniedbuje.
– Ja dzisiaj zbadałem sobie ciśnienie krwi i jak się okazuje mam całkiem niezłe. Gorzej jest z cukrem. Chyba trzeba będzie przejść na dietę, bo z cukrzycą nie ma żartów – dodał Rafał Lipski.
– Rano kazałam mężowi się ubierać i iść do przychodni. On koniecznie musi zrobić sobie spirometrię, bo jest nałogowym palaczem. Przy okazji pobytu w przychodni ja też zbadam sobie poziom cukru i cholesterol – dodała Anna Rogala.
Kolejna „biała sobota” w Przychodni „baila 1biala 2biala3biala 4biala 5biala 6biala 7biala 9Rodzina „ zostanie zorganizowana w listopadzie. „Białe soboty” są koordynowane przez Annę Męczkowską pracownika Starostwa Powiatowego w Ostrowcu.

Polecamy również