Minister gościł w Ostrowcu

DSC03720Dzisiaj w Ostrowcu Świętokrzyskim na zaproszenie posła Zbigniewa Pacelta i kandydata do Sejmu RP Pawła Celebańskiego gościł w Ostrowcu minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna. Pan minister spotkał się z prezydentem Ostrowca Jarosławem Górczyńskim, odwiedził Celsę Huta „Ostrowiec”, a pod koniec dnia spotkał się w siedzibie Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców z przedsiębiorcami z naszego miasta.
– Z panem prezydentem Górczyńskim, z którym znam się od wielu lat rozmawialiśmy o kwestiach bezpośrednio dotyczących Ostrowca – mówi Grzegorz Schetyna.- Są trzy główne problemy, które chcemy rozwiązać, jednak dokładnie o co nam chodzi zostanie wyjaśnione po tym jak z tymi problemami uda nam się uporać. Odnośnie huty to poruszyliśmy problem sprzedaży towarów za granice produkowanych przez to przedsiębiorstwo.schetyn 1schetyn 2schetyn3
Minister Schetyna zwiedził także halę sportowo- widowiskową oraz stadion KSZO.
– Obiekty sportowe KSZO są rewelacyjne. Piłkarze grają doskonale w swojej klasie rozgrywkowej, dobrze spisują się piłkarze ręczni a siatkarki występują w Orlen Lidze czyli najwyższej klasie rozgrywkowej. Jest baza i są ludzie oddani sportowi. To trzeba wykorzystać dla dobra miasta – dodał pan minister.
Pan minister Grzegorz Schetyna otrzymał od Starszego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców Marcina Jabłońskiego i od honorowego Starszego Cechu Roberta Minkiny książkę na temat ostrowieckiego rzemiosła.

Polecamy również