Ruszyła Wioska Świętego Mikołaja w Bałtowie

 

Już po raz 4 do Bałtowa zjechał wraz z całą swoją świtą sam Święty Mikołaj. Urzęduje jak zwykle w swojej chacie w Wiosce Świętego Mikołaja. Od samego rana zjeżdżają do Bałtowa autobusy z roześmianymi dziećmi, które z niecierpliwością oczekują na spotkanie z Mikołajem i oczywiście na prezenty.

Chata Świętego Mikołaja

Na odwiedzających Wioskę czeka moc atrakcji. Pierwsza z nich to oczywiście spotkanie ze Świętym Mikołajem. Każdy może z nim porozmawiać i zrobić sobie zdjęcie, a jeśli byliście przez cały rok grzeczni to możecie liczyć również na prezent. Z myślą o tych którzy trochę rozrabiali Mikołaj przygotował specjalny młynek do mielenia grzechów.

Po spotkaniu z Mikołajem jest czas na zwiedzanie niesamowitej bajkowej wioski. Pracowite Elfy zaproszą Was do swoich domków – będziecie mogli zobaczyć jak mieszkają i pracują. Domki połączone są ze sobą plątaniną mostków i lin oraz „głuchym telefonem”, który pozwala na komunikacje i współpracę pomiędzy elfami podczas produkcji zabawek.Pani Choinka przygotowała Jarmark z pięknymi, ręcznie robionymi świątecznymi ozdobami. Z Bałwankiem natomiast pobawicie się przy ognisku, porzucacie „śnieżkami” albo zagracie w lodową piłkę.

Wioska Mikołaj

Piernikowa Chatka

Znana każdemu dziecku z bajki o Jasiu i Małgosi. Zimą nie spotkacie tu jednak czarownicy a całe mnóstwo pierników i innych słodkości. W piernikowej chacie kupicie również cudowną pamiątkę z wizyty w Wiosce Świętego Mikołaja.

W centrum wioski znajduje się również zagroda ze zwierzętami, ponieważ Mikołaj nie lubi rozstawać się ze swoimi pupilami. Jeśli masz wystarczająco dużo odwagi możesz zajrzeć do chatki na kurzej łapce.

Bajkowy Park Rozrywki

Dla spragnionych szalonej zabawy przygotowany został specjalny bajkowy Zimowy Park Rozrywki. Rozgrzeje Was tu moc atrakcji. Wioska Eskimosów, lodowa sieć rybacka, spotkanie z mamutem Mańkiem czy warsztaty „udekoruj własną bombkę” to jedynie część atrakcji, które na Was czekają.

SONY DSC

Kraina Królowej Śniegu

Pełna jest tajemnic i zwodniczych dróg. Królowa przechadza się pomiędzy mroźnymi ścianami swojego labiryntu. Komu uda się go pokonać, ten będzie mógł zostawić swój ślad w lodowej komnacie i zasiąść na jej srebrzystym tronie. Szukając wyjścia z labiryntu trzeba być bardzo ostrożnym…, gdyż można stanąć oko w oko z Królową Śniegu.
A baśń głosi, że kto spojrzy jej w oczy, zamieni się w bryłę lodu.

 

Godziny otwarcia Wioski Świętego Mikołaja

poniedziałek – piątek – 10.00 – 18.00
weekendy i święta – 10.00 – 19.00

 

CENNIK WIOSKI ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Wizyta w Wiosce Świętego Mikołaja – 9 zł/os.

Wstęp do Bajkowego Parku Rozrywki – 10 zł/os.

Łowienie rybek w przeręblu w wiosce Eskimosów – 5 zł/os.

Labirynt Królowej Śniegu – 7 zł/os.

 

Pakiet I:

Wioska Świętego Mikołaja + Bajkowy Park Rozrywki + Łowienie rybek w przeręblu – 21 zł/os

Pakiet II:

Wioska Świętego Mikołaja + Bajkowy Park Rozrywki + Łowienie rybek w przeręblu + Labirynt Królowej Śniegu – 25 zł/os.

Warsztaty „udekoruj własną bombkę” – 6 zł/os.

Warsztaty malowania gipsowego aniołka – 8 zł/os.

Przekazanie własnego prezentu od Świętego Mikołaja – 5 zł/os.

Świąteczne kino 3D/5D – 10 zł/os.

Paczka od Świętego Mikołaja – w zależności od opcji: 25 zł/os., 35 zł/os., 40 zł/os.

Polecamy również