Pysznie i tanio w „Czwórce”

Barszcz po ostrowiecku, knedle z pieczarkami, schabowy z ziemniakami i surówką, gołąbki z sosem, kotlet mielony, ryba smażona oraz wiele innych pysznych i tanich dań można od dzisiaj konsumować w barze mlecznym „Czwórka”, który mieści się w budynku po byłej szkole podstawowej nr 4 przy ulicy Sienkiewicza. Jednymi z pierwszych gości baru byli dzisiaj prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński oraz pani wiceprezydent Marzena Dębniak.
– Bar to kolejna cenna inicjatywa w budynku po byłej szkole numer cztery – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.- Tego typu placówka jest bardzo potrzebna w tej cześć miasta. Bar został uruchomiony z inicjatywy Agencji Rozwoju Lokalnego i pani prezes tej instytucji Magdaleny Salewrowicz. Bar znajduje się w obiekcie, który na stałe wpisał się w historię naszego miasta. Na ścianie zamieszczone jest ogromne zdjęcie dawnej ulicy Sienkiewicza, jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic Ostrowca.
Kilka minut po otwarciu baru przyszli pierwsi klienci, którzy byli częstowani posiłkami.
– Barszczyk pyszny, taki jak domowy, kluski śląskie- palce lizać – zachwalała dania pani Wiesława.
Bar cieszy się powodzeniem także wśród młodszych mieszkańców Ostrowca.
– Na pewno takie jedzenie jest zdecydowanie lepsze i zdrowsze od fast foodów – mówi Małgorzata. – Ja dbam o zdrowie i wolę zjeść coś porządnego niż jakiegoś zapychacza żołądka. Na pewno do baru „Czwórka” będę chętnie przychodzić tym bardziej, że jest tu dużo potraw jarskich.
– W barze zatrudniamy dwie panie na etatach kucharek, oprócz tego mamy także osoby do pomocy – mówi Joanna Kolasa z Agencji Rozwoju Lokalnego. – Jest to bar mleczno – nabiałowy, jarski, ale w karcie znajdują się także dania mięsne i rybne. Pracujemy tylko na składnikach naturalnych. Bar jest pierwszym w mieście i jednym z czterech w województwie dotowanym z budżetu państwa. Bar czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 18 oraz w soboty w godzinach od 11 do 14. Ważne jest to, że serwujemy dania regionalne.

W budynku po byłej PSP nr 4 oprócz baru swoje siedziby znalazły między innymi stowarzyszenia oraz Dom Seniora „Wigor”.DSC05661DSC05663DSC05665DSC05657DSC05653DSC05660DSC05651DSC05646DSC05658DSC05647

Polecamy również