Zgrane osiedle

ro siekiew2ro sienkiiw1sinkiew8W budynku Osiedlowego Domu Kultury odbyło się dzisiaj zebranie rady osiedla „Sienkiewiczowskie”. W zebraniu wzięli udział: Pani wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Marzena Dębniak, pracownicy urzędu miasta, prezes Miejskiej Energetyki Cieplnej Dariusz Wojtas, radni miejscy i powiatowi, przedstawiciele policji. Radzie przewodniczył radny rady miasta Mariusz Łata.
– Jako przewodniczący rady osiedla przedstawiam nasze problemy na forum rady miasta oraz na wszystkich spotkaniach z władzami miasta- mówi Mariusz Łata. – W ubiegłym roku zorganizowaliśmy szereg przedsięwzięć o charakterze integracyjno-kulturalnym, były to: Dzień Dziecka, Dzień Seniora, Karnawał Seniora, Dzień Kobiet, Dzień Matki. W ramach projektu „Osiedle Od Nowa” zakupionych zostało sześć ławeczek parkowych i cztery stojaki rowerowe. W ramach „Budżetu Obywatelskiego” złożony był projekt który dotyczył budowy boiska wielofunkcyjnego, niestety zabrakło nam wielu głosów.
-Proszę państwa takie duże, ładne, zgrane osiedle, osiedle na którym się wszyscy znają ,a tak mało osób poszło oddać głos. Głosujcie na projekty, namawiajcie sąsiadów do głosowania a powstanie coś naprawdę fajnego na waszym osiedlu- powiedziała wiceprezydent Marzena Dębniak.
Mieszkańcy poruszyli kwestię podłączenia się do Miejskiej Energetyki Cieplnej. Zostały rozdane interesujące ulotki.
-Wiemy że osiedle Sienkiewiczowskie jest zainteresowane podłączeniem się do sieci miejskiej, ale i ma też obawy. W tych ulotkach które rozdaliśmy państwu jest wiele odpowiedzi na dręczące państwa pytania- mówi prezes MEC Dariusz Wojtas. –W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do państwa dyspozycji, proszę zorganizować spotkanie, a my przyjedziemy i omówimy wszystkie szczegóły.
Podczas zebrania złożono szereg wniosków między innymi:
– zwiększenie bezpieczeństwa na osiedlusiekniewojtassienieweczolosinkiew8sienkiewwwww
-zwiększenie liczby miejsc parkingowych
-modernizacja oświetlenia
-remonty chodników
-zagospodarowanie placu zabaw oraz zielonych skwerów

M.M

Polecamy również