Klinika kardiologii interwencyjnej w Ostrowcu

G.V.M Carint prowadzący działalność w Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii przy szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim na ulicy Karola Szymanowskiego 11 otworzył oddział kardiologii interwencyjnej przystosowany do wykonywania operacji sercowo-naczyniowych, w tym skomplikowanych zabiegów hybrydowych.

-Otwarcie nowoczesnej kliniki kardiologii interwencyjnej jest ogromnym przełomem dla medycyny i pacjentów w całym regionie. Nowy oddział posiada operacyjną salę hybrydową, gdzie w tym samym czasie pacjenta może operować kilku specjalistów. Sala hybrydowa umożliwia dzisiaj wykonywanie różnych zabiegów. Najczęściej wykonujemy zabiegi na zastawce aortalnej i tzw. zabiegi TAVI. Drugi, najczęściej wykonywany typ zabiegów to zamykanie uszka lewego przedsionka u chorych, którzy cierpią na migotanie przedsionków, a nie mogą z powodu krwawień przyjmować leków przeciwzakrzepowych. Kolejny typ zabiegów dotyczy zamykania ubytków w przegrodzie międzyprzedsionkowej, międzykomorowej, czyli pomiędzy przedsionkami i pomiędzy komorami serca. Od niedawna wykonujemy również zabiegi na zastawce płucnej. A właśnie teraz rozpoczęła się nowa era zabiegów na zastawce trójdzielnej. Tak więc zabiegi hybrydowe dotyczą w zasadzie wszystkich struktur serca łącznie z czterema jego zastawkami – i to jest pełne spectrum zabiegów hybrydowych.- tłumaczy Profesor Dariusz Dudek, kierownik II Kliniki Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie

  • Sala hybrydowa oraz nowy oddział bardzo ułatwi pracę naszego szpitala i sprawi, że szybciej i sprawniej będziemy mogli wykonywać operacje – mówi dr Maciej Maliszewski, Ordynator z Ostrowieckiego Centrum Kardiologii.

Oprócz bogato wyposażonych trzech sal zabiegowych, w szpitalu znajduje się 25 nowych łóżek, z czego pięć to łóżka intensywnej opieki kardiologicznej. To specjalistyczny sprzęt medyczny, dzięki któremu pacjent leżący na sali jest cały czas pod nadzorem lekarzy i pielęgniarek. Pacjenci z Ostrowca i regionu będą również pod opieką najwybitniejszych krakowskich profesorów kardiologii.

  • Będziemy konsultować pacjentów oraz wykonywać specjalistyczne zabiegi kardiologiczne na wspomnianej sali hybrydowej w nowej klinice – wyjaśnia Prof. Jacek Legutko, Adiunkt II Kliniki Kardiologii Collegium Medicum UJ

Wyposażenie nowej kliniki było jednym z tematów konferencji prasowej, która odbyła się podczas otwarcia. Uczestniczyli w niej wybitni krakowscy profesorowie: prof. Dariusz Dudek, prof Jacek Legutko, prof. Jerzy Sadowski; ordynator szpitala Doktor Maciej

Maliszewski, Prezes Zarządu G.V.M Carint Docent Stanisław Bartuś, a także gość specjalny Ettore Sansavini – Prezes Zarządu włoskiego partnera spółki G.V.M Care and Research.

  • Jesteśmy niezmiernie dumni, że mamy oficjalne błogosławieństwo Kardynała Dziwisza i Watykanu dla naszego nowo otwartego obiektu. Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci na oddział już na początku maja – podkreśla Docent Stanisław Bartuś, Prezes Zarządu GVM Carint grand1grand2grand3grand5grand6grand7

  • Bardzo doceniamy niezwykle udaną polsko-włoską współpracę. Jej rozwijanie jest dla nas niezwykle ważne. Polska to wspaniały kraj. Jesteśmy przekonani, że inwestycja w Ostrowcu jest dobra i przyszłościowa – zaznacza Ettore Sansavini, Prezes Zarządu włoskiego partnera spółki G.V.M Care and Research.

Podczas wydarzenia podsumowano również społeczną akcję fotograficzną #WszyscyJesteśmyPacjentami, która promowała otwarcie nowego oddziału w Ostrowcu. Celem akcji było pokazanie, że bez względu na to, czym się zajmujemy w życiu i jaką pozycję zawodową mamy w społeczeństwie – to każdy z nas jest lub może być pacjentem, dlatego nam wszystkim powinno zależeć na polepszaniu jakości dostępnych świadczeń medycznych i wspieraniu otwierania nowoczesnych placówek. Ze wszystkich otrzymanych podczas trwania akcji zdjęć, został stworzony wielki kolaż w kształcie serca, który odsłonili Profesor Dariusz Dudek razem z Rzeczniczką akcji Eweliną Myłek.

Z racji tego, że otwarcie nowego oddziału kardiologii interwencyjnej w Ostrowcu Świętokrzyskim jest bardzo ważne dla całego regionu, na wydarzenie przybyły lokalne władze m.in Starosta Ostrowiecki Zbigniew Duda, Wicestarosta Powiatu Ostrowieckiego Eligiusz Mich, a także Członek Zarządu Powiatu Ostrowieckiego Hubert Żądło.

Nie zabrakło również gości specjalnych z kręgów kultury. Swoją obecnością podczas otwarcia zaszczycił wybitny kompozytor pochodzący z Ostrowca Tomasz Jakub Opałka, a także malarz Andrzej Lipkę. Całą ceremonię oraz krzyże do sal dla pacjentów poświęcił Ksiądz Zbigniew Wiatrek.

G.V.M Carint jest spółką polsko-włoską, stąd podczas otwarcia nie mogło zabraknąć przedstawicieli spółki z Włoch, którzy na otwarcie oddziału przywieźli błogosławieństwo z samego Watykanu.

Oficjalną część wydarzenia podsumowała wspólna konferencja wspomnianych wyżej kardiologów z lokalnym władzami, a także gościem specjalnym z Włoch. Po zakończeniu ceremonii odbyło się spotkanie lokalnego Klubu Pacjenta, na którym przybyli goście mogli zobaczyć nowy oddział, usłyszeć o profilaktyce, a na koniec zrobić darmowe badania glukozy i ciśnienia.

Warto pamiętać, iż w klinice kardiologii interwencyjnej GVM Carint w Ostrowcu Świętokrzyskim wszystkie zabiegi są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Spółka G.V.M Carint powstała w październiku 2007 roku i prowadzi w naszym kraju 11 placówek. Łączy w sobie doświadczenie polskiej spółki medycznej Carint z długoletnią międzynarodową tradycją włoskiej firmy Gruppo Villa Maria.

Główną ideą działalności spółki G.V.M Carint jest leczenie pacjentów z chorobami układu sercowo-naczyniowego i ratowanie życia.

Szczegółowych informacji udziela:

Ewelina Myłek

Eleven Zett Productions

ewelina.mylek@ieleven.pl

ewelina.mylek@gmail.com

tel. 660-519-565

Polecamy również