Budżet Obywatelski coraz popularniejszy

Od dzieciaka do starszaka” to projekt mieszkańców osiedli Denków i Koszary, który zwyciężył w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w kategorii inwestycji. Najlepszym pomysłem jeżeli chodzi o propozycje kulturalne okazała się organizacja kina letniego. W tym roku w kategorii inwestycje i remonty zostało zgłoszonych 25 propozycji. W kategorii kultura i sport 13 pomysłów. Łącznie zostało oddanych 5340 głosów w 12 punktach konsultacyjnych.

– Nasz projekt dotyczy renowacji placu zabaw na boisku szkolnych przy PSP nr 9 – mówi pomysłodawczyni projektu „Od dzieciaka do starszaka” Wiesława Maj.- Dodatkowo chcemy, żeby powstała tam siłownia plenerowa. Na nowym placu zabaw znajdą się huśtawki dla dzieci najmłodszych i tych trochę starszych, bujaczki, zjeżdżalnie, wieża do zabawy, piaskownice i mała ścianka wspinaczkowa. Razem z nami czyli mieszkańcami dzielnicy Denków bardzo aktywnie głosowali mieszkańcy osiedla Koszary. Można powiedzieć, że powstała taka mała koalicja dzięki, której wygraliśmy.

W kategorii kultura i sport zwyciężył projekt „Ostrowieckie kino pod gwiazdami”.

– Przez cały okres wakacji raz w tygodniu będą wyświetlane filmy na ostrowieckim Rynku – mówi Włodzimierz Stec. – Zapraszamy w każdy piątek na wygodne leżaki, na których będzie można delektować się oglądaniem ciekawych filmów.

To była już druga edycja Budżetu Obywatelskiego realizowanego w naszym mieście.

– Druga edycja Budżetu Obywatelskiego okazała się zdecydowanie lepsza od tej pierwszej- mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.- Łączna wartości zgłoszonych projektów to prawie dwa miliony złotych. Dla mnie jako prezydenta miasta to możliwość poznania oczekiwań mieszkańców naszego miasta. Wszystkie projekty były bardzo ciekawe, a zwyciężył ten, który miał największe poparcie wśród mieszkańców. Plac zabaw zostanie wybudowany jak najszybciej, ponieważ ja jestem zwolennikiem szybkiego działania.

Na projekt „Od dzieciaka do starszaka” głosowało 739 mieszkańców Ostrowca. Natomiast „Ostrowieckie kino pod gwiazdami” zdobyło 788 głosów.DSC06780DSC06783DSC06784DSC06793DSC06796DSC06798DSC06800DSC06807DSC06815DSC06813DSC06811DSC06804

Polecamy również