Pikniki na Gutwinie

W okresie wakacji w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin zorganizowane zostaną trzy pikniki rodzinne pod patronatem prezydenta Ostrowca Św. Jarosława Górczyńskiego. Pierwszy z nich odbędzie się w niedzielę 3 lipca w godzinach 14.00-19.00. Kolejne dwa planowane są na 31 lipca i 20 sierpnia.

Hasło przewodnie pierwszego pikniku to „Bezpieczne wakacje”. Do udziału zapraszamy całe rodziny, ponieważ nie zabraknie atrakcji dla osób w każdym wieku. W muszli koncertowej zaprezentuje swoje umiejętności DJ, uczestnicy pikniku będą mogli skorzystać z oferty cateringu i dmuchańców.

Swoje stanowiska edukacyjne przygotują PCK i ZHP, gdzie wszyscy chętni będą mogli poznać zasady pierwszej pomocy medycznej. Nie zabraknie również ostrowieckich krwiodawców, którzy będą przekonywali do oddawania krwi szczególnie w wakacje, gdy jej bardzo brakuje w stacjach krwiodawstwa.

Dużą atrakcją dla dzieci będzie ciężki wóz gaśniczy Straży Pożarnej i (jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą) pokaz ratowania osoby tonącej z wykorzystaniem łodzi. Policja zaprezentuje alkogogle i narkogogle oraz udostępni materiały informacyjne o bezpieczeństwie. Dzieci będą mogły zobaczyć Ambulans Ruchu Drogowego, umundurowanie policjanta i pokaz tresury psa. Wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie oznakować rower (wymagane będą dokumenty tożsamości i zakupu roweru).

Ratownicy ostrowieckiego WOPR przygotują stoisko informacyjne i zaprezentują sprzęt ratowniczy wykorzystywany na akwenach otwartych i basenach. Nie zabraknie konkursów z wykorzystaniem tego sprzętu.

Podczas pikniku wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach samoobrony i obejrzeć efektowny pokaz taekwondo. Przygotowane będą również próby jazdy autem w alkogoglach, żeby przekonać się, jak negatywnie wpływa spożywanie alkoholu na prowadzenie samochodu. Instruktorzy nauki jazdy podpowiedzą również, jak bezpiecznie poruszać się po drogach i przygotować samochód na wakacje.

Rowerzyści będą mogli skorzystać z usług drobnych napraw i regulacji swojego sprzętu oraz będą mogli zapoznać się z aktualnymi trendami rowerowymi. Nie zabraknie dla nich atrakcyjnych konkursów sprawnościowych. Ciekawym elementem będzie na pewno wspólna wycieczka po okolicy.

Najmłodsi będą mogli wziąć udział w bardzo atrakcyjnych zajęciach sensoplastyki (m.in. wspólne eksperymenty i tworzenie form z zastosowaniem mąk, kasz, ryżu, barwników itp.) i pokazowej lekcji języka angielskiego. Dużą atrakcją będzie również bajkowy teatr, czyli wspólne tworzenie bajki i odgrywanie w niej ról.

Na korcie tenisowym profesjonalni instruktorzy podpowiedzą, jak dobrać właściwy sprzęt i wprowadzą w tajniki tego pięknego sportu. Wiele osób nigdy jeszcze nie grało w tenisa ziemnego, więc piknik na Gutwinie będzie doskonałą okazją do debiutu na korcie.

Nie zabraknie również gier, zabaw i konkursów przygotowanych przez animatorów, w których będą mogły uczestniczyć dzieci i młodzież. Na pewno będzie dużo emocji, śmiechu i nagród rzeczowych.

Parterami pikników są: Grupa Ratownictwa PCK, Straż Pożarna, Policja, Straż Miejska, Szkoła Jazdy Maz-Met, klub taekwondo OSTO Ostrowiec Św., sklep rowerowy AGAT, WOPR, Pływalnia „Rawszczyzna”, Centrum Pozytywnego Nauczania, ZHP, Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe Winner i PTTK.

Organizatorami pikników są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejskie Centrum Kultury. Zapraszamy na pikniki, żeby przekonać się, że „Na Gutwinie jest fajnie!” Więcej informacji o piknikach i godzinach poszczególnych atrakcji pojawi się na stronie www.mosir.ostrowiec.pl.

Polecamy również