Zatrzymany za rozbój

Ćmielowscy policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie rozboju na 43-latku z gminy Bodzechów. Za to przestępstwo ustawodawca przewidział karę do 12 lat pozbawienia wolności.

W sobotni wieczór policjanci otrzymali informację, że w rejonie sklepu w jednej z miejscowości w gminie Bodzechów doszło do awantury z udziałem kilku mężczyzn. Na miejsce natychmiast udali się policjanci. Mundurowi ustalili, że do czteroosobowej grupy mężczyzn podszedł 22 i 23-latek z tej samej gminy.  Najpierw zażądali pieniędzy od stojącego 43-latka, a gdy ich nie otrzymali  szybko przeszli od słów do czynów. Używając przemocy zabrali pokrzywdzonemu pieniądze w kwocie 100 zł. W jego obronie stanęło dwóch przebywających tam mężczyzn, którzy doznali uszkodzenia ciała. Tuż po zdarzeniu policjanci z komisariatu w Ćmielowie zatrzymali jednego ze sprawców, 22-letniego mieszkańca gminy Bodzechów, podejrzewanego o udział w zajściu. W trakcie czynności okazało się że zatrzymany jest pod wpływem alkoholu co potwierdziło badanie stanu trzeźwości z wynikiem 1,3 promila.

Policjanci ustalili również personalia drugiego ze sprawców a jego zatrzymanie to tylko kwestia czasu. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Polecamy również