Podsumowanie – wakacje z MOSiR-em

Wakacje 2016 z MOSiRem – podsumowanie

Jak co roku podczas dwóch letnich miesięcy – lipca i sierpnia – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla dzieci i młodzieży spędzających wakacje w mieście szereg imprez oraz cyklicznych zajęć, którymi mogły aktywnie wypełnić sobie czas wolny od nauki. Do dyspozycji mieszkańców Ostrowca Św. były wszystkie obiekty sportowe MOSiR.

Zajęcia na Gutwinie, Orliku i Otwartych Strefach Rekreacji

Kilkadziesiąt osób dziennie brało udział w zajęciach sportowo – rekreacyjnych, które od 27 czerwca do 26 sierpnia organizowano dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów w Ośrodku Rekreacyjnym Gutwin, na Orliku Ogrody, na boisku wielofunkcyjnym przy PSP nr 3, PSP1 i PG nr 3. Zajęcia prowadzone były przez nauczycieli wychowania fizycznego.

W Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin dzieci nieodpłatnie korzystały w tym czasie ze wszystkich dostępnych atrakcji, każdego tygodnia według podobnego scenariuszu. Pierwsze dni tygodnia były rezerwowane na rekreację terenową, podczas której odbywały się biegi na orientację oraz gry i zabawy na terenie Parku Linowego. W kolejnych dniach królowały sporty plażowe od piłki nożnej poprzez piłkę siatkową, po piłkę ręczną, jak również wycieczki rowerowe. W ostatnich dniach tygodnia odbywały się zajęcia pod hasłem „Tydzień na i w wodzie”, gry i zabawy w wodzie, wycieczki na rowerach wodnych i kajakach.

Na boiskach w Orliku Ogrody i w Otwartych Strefach Rekreacji przy PSP Nr 3, PSP Nr 1 i PG Nr 3 odbywały się zajęcia ruchowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych ukierunkowane na piłkę nożną, siatkówkę piłkę ręczną, koszykówkę, gry i zabawy ruchowe. Każdy tydzień był dodatkowo podsumowywany konkurencjami, mini turniejami, których uczestnicy byli nagradzani okolicznościowymi dyplomami „za udział” oraz słodkim upominkiem.

Na Rawszczyźnie

W lipcu i sierpniu mieszkańcy Ostrowca Św. mogli korzystać z atrakcyjnych cen w ramach promocji „Wakacje na Rawszczyźnie”. Z biletu rodzinnego (1 opiekun + 1 dziecko), który w okresie wakacji kosztował 10zł za 60 minut, skorzystano prawie 4 tysiące razy. Jak zwykle dużą popularnością cieszyły się też kursy nauki i doskonalenia umiejętności pływania dla dzieci i młodzieży. Z dwutygodniowego kursu skorzystało w wakacje 192 osoby, z czego 135 z Ostrowca Św. (w cenie promocyjnej) oraz 57 osób spoza Ostrowca Św. (w normalnej cenie).

Turnieje

Podczas wakacji Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosił dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w dwóch turniejach – piłkarskim oraz siatkarskim. W lipcu 26 drużyn rywalizowało w Wakacyjnym Turnieju Piłki Nożnej Orlik Ogrody. W poszczególnych kategoriach triumfowały FC Elektro-Dom (Szkoły Podstawowe, klasy I-III), KSZO (Szkoły Podstawowe, klasy IV-VI), Fitness Centrum (Gimnazja) i Korbud (Open, +16). W sierpniu do gry przystąpili amatorzy piłki siatkowej, a turniej rozegrano na Orliku przy ul. Chopina. W zmaganiach z udziałem sześciu zespołów triumfowała Republika.

Tenisowe zmagania

wakc mosir1wakac mosir2W lipcu na kortach na Rawszczyźnie i Gutwinie rozegrano Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Św. Organizatorami imprezy byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe Winner. W turnieju singlistów wygrał Zbigniew Dąbrowski, a w rywalizacji deblistów Zbigniew Dąbrowski w parze z Dariuszem Kiljańskim. Kolejny turniej rozegrano w sierpniu, w ramach jednego z trzech organizowanych przez MOSiR i Miejskie Centrum Kultury festynów rodzinnych „Na Gutwinie jest fajnie”.

Polecamy również