Podziękowania od pływaka

Józef Różalski, pływak- senior odwiedził prezydenta Ostrowca Jarosława Górczyńskiego z podziękowaniami za pomoc w wyjeździe na zawody Masters, na których zdobył zloty medal.

Trzy dni trwały zmagania zawodników w Letnich Mistrzostwach Polski w Pływaniu Masters. W zawodach wystartowało 370 zawodniczek i zawodników z Polski, Bułgarii, Niemiec, Ukrainy i Słowacji. Miejscem zawodów była kryta 50-metrowa pływalnia „Olimpijczyk” w Gliwicach.

Mistrzostwa Polski stały na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym, padło bardzo dużo rekordów Polski i rekordów życiowych. Udział wzięło wielu zawodników, którzy dwa tygodnie wcześniej startowali w Mistrzostwach Europy w Londynie.

W Mistrzostwach w Gliwicach wystartował ostrowiecki masters Józef Różalski, rywalizując w grupie wiekowej 70-74 lata. Reprezentując barwy MOSiR KSZO Ostrowiec Św. był jedynym reprezentantem województwa świętokrzyskiego. Józef Różalski zdobył siedem złotych medali i jeden srebrny, notując następujące rezultaty: 50 m stylem dowolnym – 33.26, 200m stylem zmiennym – 3:33.66, 200m stylem klasycznym – 4:05.38, 100m stylem dowolnym – 1:22.11, 50m stylem motylkowym – 37.19, 200m stylem dowolnym – 3:16.54, 100m stylem motylkowym – 1:43.96, 50m stylem klasycznym – 44.00.

– Zdobyłem pierwsze miejsce wśród multimedalistów – z dumą mówił po zawodach Józef Różalski. – Dystans 200m stylem dowolnym przegrałem z zawodnikiem z Ukrainy, byłym reprezentantem Związku Radzieckiego z lat 60. Do tej pory konsekwentnie realizuję założony plan. Zdobyłem ponad 3500 punktów w Pucharze Polski i kolejne medale Mistrzostw Polski. Następne cele to złoty medal w Mistrzostwach Polski w Maratonie Pływackim i medale w Mistrzostwach Świata w Sportowym Ratownictwie Wodnym  – dodaje mistrz.