Powiedział, że to jego portfel- kłamał !

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 19 – letniego sprawcę kradzieży portfela z zawartością dokumentów oraz pieniędzy w kwocie blisko 1400 złotych. Do kradzieży doszło w jednym ze sklepów na terenie miasta. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży portfela w jednym ze sklepów na terenie miasta. Na miejsce zostali skierowani policjanci. Jak ustalili, chwilę wcześniej jedna z ekspedientek, na podłodze w sklepie znalazła portfel. Kiedy zapytała na głos, czy ktoś z będących w sklepie klientów nie zgubił portfela od razu podszedł do niej młody chłopak i oznajmił, że jest to jego własność. Kobieta nie zaglądając do środka oddała mu zgubę, a on opuścił placówkę handlową. Po krótkiej chwili do sklepu przyszła 44 – letnia kobieta i zapytała czy ktoś nie znalazł portfela, gdyż niedawno robiła tu zakupy i prawdopodobnie zgubiła go z zawartością dokumentów i pieniędzy w kwocie blisko 1400 złotych. Sprzedawczynie od razu zorientowały się, że chłopak, któremu oddały znaleziony na podłodze portfel nie był jego właścicielem.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich szybko ustalili, że sprawcą kradzieży jest 19- letni uczeń jednej z pobliskich szkół. Od razu udali się do tej szkoły, gdzie zastali go podczas zajęć lekcyjnych. Funkcjonariusze odzyskali również skradziony portfel z cała jego zawartością, który sprawca miał przy sobie. Młodemu mężczyźnie przedstawiono zarzuty. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Foto. Świętokrzyska Policja

Polecamy również