Aula pękała w szwach

WSBiP wyklad prezydenta

Ponad dwustu słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku wysłuchało dzisiaj wykładu prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego na temat gospodarki naszego miasta. Aula Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości była wypełniona po brzegi. Podczas wykładu została poruszona między innymi kwestia nowych miejsc pracy w firmie WOST, gdzie zatrudnionych niebawem będzie 340 pracowników.

– To jest bardzo dobrze działająca na naszym rynku rodzinna firma – mówi prezydent Jarosław Górczyński– Fachowcy tam pracujący dobrze zarabiają i są zadowoleni z pracy. Kolejna firma, Subtille rozbudowuje się na ulicy Chrzanowskiego. Kilka innych firm, które zainwestowało w Ostrowcu rozwija się. To także zasługa tego, że w Ostrowcu mamy bardzo dobrych fachowców z różnych dziedzin. Otwarto rozbudowane Centrum Telesprzedaży Netii. Climactic rozpoczął produkcję modułów budowlanych na rynek niemiecki. Bardzo ważna dla mnie jest infrastruktura drogowa. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat w tej kwestii bardzo dużo się zmieniło. W 2015 broku największym zadaniem była rozbudowa i przebudowa ulicy Tomaszów. Budowane i modernizowane były ulice: Topolowa, Kraińskiego, Leśna, Żurawinowa, Folwark Piaski. Na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy powstały ulice: Milewskiego, boczna do Al. Solidarności i Jeżewskiego. Wyremontowano ulice: Kochanowskiego, Boya Żeleńskiego. Jarzębinową, Kolejową, Kąty Denkowskie czy Świerkową. W 2016 roku łącznie na inwestycje drogowe gmina wydała prawie 6 mln zł. Przed nami modernizacja Alei 3-Maja, łącznie z przebudową mostu. Chcemy, żeby ta ulica odzyskała dawny blask. W Ostrowcu od dwóch lat nie podnosimy podatków od nieruchomości, co jest niezwykle ważne dla przedsiębiorców. Mamy ponad 50 hektarów inwestycyjnych i na tym nie koniec. Podatki od środków transportowych zostały obniżone od 40 do 70 procent. Miasto zakupiło dwa kompleksy terenów inwestycyjnych podzielone na działki. Te tereny zostaną uzbrojone i sprzedane inwestorom. Nawet firma z Egiptu jest zainteresowana zainwestowaniem kapitału w Ostrowcu. Rusza modernizacja Ostrowieckiego Browaru Kultury. Być może zostanie zadaszona widownia amfiteatru w parku miejskim. Rudera po byłych zakładach „Gambo” przestała straszyć. W tym miejscu powstanie piękne osiedle mieszkaniowe. Ponad 50 mieszkań już zostało sprzedanych. Planowane jest wybudowanie dużej wiaty na Targowisku Miejskim. Dzięki temu poprawi się komfort dla kupujących i sprzedających. Targowica to nie tylko miejsce handlu, ale także miejsce spotkań. Udało nam się wypracować nadwyżkę w budżecie. W dobrej kondycji są spółki miejskie. Dzięki dobrej sieci monitoringu w naszym mieście jest bezpiecznie. Stawiamy na sport i edukację. Możemy być dumni z naszych uczniów, którzy zdali egzaminy na certyfikaty z języków obcych. Pomogła im w tym Gmina Ostrowiec. Dbamy o zdrowie mieszkańców, a akcja „Sobota ze zdrowiem” finansowana przez radnych, którym zdrowie ostrowczan nie jest obojętne cieszy się wielkim powodzeniem. Coraz więcej domów przyłączanych jest do sieci Miejskiej Energetyki Cieplnej. W planach jest przywrócenie odkrytych basenów na „Rawszczyźnie”.

Prezydent Jarosław Górczyński zaprosił wszystkie Panie z okazji ich święta na koncert zespołu Lady Pank. Koncert odbędzie się 8 marca o godzinie 18 w hali widowiskowo- sportowej przy ulicy Świętokrzyskiej 11.

-Moja sympatia dla Państwa jest nieustająca, niezmienna i zawszę będę wspierał Państwa działanie dodał prezydent Jarosław Górczyński.

DSC02570

Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku Matylda Niewójt serdecznie podziękowała za akcje zdrowotne, funkcjonowanie Domu Senior- Wigor, akcję „Koperta życia”oraz za Bar „Czwórka”, w którym bardzo często stołują się seniorzy.

Swoją drogą takiej frekwencji na wykładzie mogliby pozazdrości niejedni prelegenci.DSC02557 DSC02558DSC02559 DSC02560DSC02561 DSC02562DSC02563 DSC02566DSC02567DSC02569DSC02571DSC02577 DSC02572DSC02568 DSC02581DSC02580

Polecamy również