Nożem zaatakował kobietę

radowozz222

Zarzuty dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia na ekspedientce sklepu usłyszał 18– latek zatrzymany przez ostrowieckich policjantów. Sprawca grożąc kobiecie nożem doprowadził ją do stanu bezbronności, po czym ukradł 400 złotych. Dzięki 52- letniemu świadkowi zdarzenia został natychmiast ujęty i przekazany w ręce mundurowych. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Zdarzenie miało miejsce w miniony poniedziałek, tuż przed godziną 21. Do jednego ze sklepów spożywczych na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego wszedł młody mężczyzna, który w pewnym momencie nie zważając na obecność innych klientów podszedł do sprzedawczyni i zażądał wydania mu z kasy pieniędzy w kwocie 400 złotych. Kiedy kobieta odmówiła, sprawca wyjął z kieszeni nóż i zaczął jej grozić. Przestraszona ekspedientka wydała mu pieniądze. Całe zajście zauważył 52- letni mężczyzna, który wszedł w tym czasie do sklepu. W momencie kiedy napastnik wychodził, świadek obezwładnił go, rzucając na ziemię. Po chwili na miejsce przyjechali policjanci, którzy zatrzymali rozbójnika. 18 – letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego w chwili zatrzymania był trzeźwy. Funkcjonariusze odzyskali skradzione pieniądze i zabezpieczyli nóż.

Dzisiaj młody mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie złoży wyjaśnienia. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Polecamy również