W lipcu popływamy w odkrytych basenach

glowa prez

21 lipca tego roku to termin oddania do użytku dwóch odkrytych basenów na „Rawszczyźnie”. Wartość inwestycji to 5 mln 900 tys. zł. Jest to pierwszy etap odbudowy ośrodka rekreacyjnego, na który tak długo czekali mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego. Dzisiaj radni podczas nadzwyczajnej sesji rady miasta jednogłośnie zdecydowali o przekazaniu środków z budżetu miasta na realizację tej inwestycji.

– Nikogo nie trzeba przekonywać jak ważna jest kultura fizyczna, jak ważne jest zdrowie dzieci i młodzieży oraz jak ważne jest zapotrzebowanie na odkryte baseny w naszym mieście – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Świadczą o tym ilości wpisów na portalach społecznościowych oraz rozmowy z mieszkańcami Ostrowca, które bardzo często przeprowadzam w temacie reaktywacji „Rawszczyzny”. Jest to bardzo ważne zadanie do realizacji. Odkryte baseny uzupełnią ofertę w zakresie sportu jaką obecnie daje kryta pływalnia „Rawszczyzna”, która jest wizytówką naszego miasta. Ośrodek na Gutwinie w tym temacie nie do końca zaspakaja potrzeby. Odkryte baseny to alternatywa dla młodych ludzi i dzieci. Zamiast siedzieć non stop przed komputerem, telewizorem czy na ławce przed blokiem będą mogły pójść na basen i zażyć trochę sportu. Zostaną wykorzystane istniejące niecki basenowe co znacznie obniży koszty. Wykorzystamy dobry plan techniczny z lat 70 ubiegłego wieku i dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze. Była koncepcja przeniesienia basenu w inne miejsce, ale wówczas byłaby to znacznie droższa inwestycja. Pierwszy etap inwestycji to oddanie do użytku dwóch basenów. Kolejny to budowa zjeżdżalni, a być może w niedalekiej przyszłości zdecydujmy się na odkupienie terenu, gdzie kiedyś były brodziki. Sytuacja gospodarcza miasta jest obecnie na tyle dobra, że możemy sobie pozwolić na odbudowanie odkrytych basenów na „Rawszczyżnie”.

Pomysł bardzo spodobał się radnym.rawka zebranieDSC05039 DSC05040DSC05048 DSC05044DSC05036 DSC05043DSC05041DSC05037 DSC05050DSC05052DSC05047DSC05051DSC05038DSC05049DSC05035

– To bardzo dobrze, że taki obiekt jak odkryte baseny na „Rawszczyźnie” ponownie będzie w naszym mieście – mówi radny Andrzej Pałka. – Wiem, że wielu mieszkańców już nie może doczekać się kiedy to jak przed laty pójdą latem na basen.

– Ja od 10 lat domagam się reaktywacji dawnej „Rawszczyny” mówi radny Włodzimierz Sajda. – Serdecznie dziękuję za tę inwestycję szczególnie w imieniu mieszkańców dolnej części Ostrowca.

Wszystko wskazuje na to, że już w lipcu będziemy mogli popluskać się w odkrytych basenach na „Rawszczyźnie”.

Polecamy również