Gratulacje dla Ostrowca od Pierwszej Damy RP

LAUREACI z Pierwszą Damą RP

Zakończył się X jubileuszowy festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. Na finałowej gali pojawiła się Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda, sprawująca patronat honorowy nad imprezą. Pierwsza Dama RP złożyła serdeczne gratulacje dla artystów z Ostrowca Świętokrzyskiego.Grand Prix-Wiktoria Wójcik i Józef Mielnicki gratulacje od pierwszekj damyHalina Frąckowiak i Ewa Goworowska I nagroda Viktoria Pongowska i Gabriela GórniakLaureatki z JuroramiUczestniczka Ula Czaerwiecz prof.Wiesławem Komasą

Grand Prix w kategorii „Integracyjne duety muzyczne”: Nagroda pieniężna – 2 razy po 1500zł i zaproszenie do występu na Gali Laureatów. Wiktoria Wójcik – Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.(studio wokalne Pandora) za piosenkę „POZA CZAS” Szymona Wydry oraz Józef Mielnicki – Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie.1. Nagroda pieniężna – 2 razy 1000 zł i zaproszenie do występu na Gali Laureatów Viktoria Pongowska – Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ewa Goworowska została wyróżniona „ZA WYBITNE EFEKTY PRACY DYDAKTYCZNEJ I ZNAKOMITE PRZYGOTOWANIE WYCHOWANKÓW”.

Wielkim wyróżnieniem było również zaproszenie przez Marka Piekarczyka do nagrania wspólnej płyty.

-Jestem szczęśliwa że moje kochane artystki mają na swoim koncie tak spektakularny sukces – powiedziała Ewa Goworowska.

Przez pierwsze dwa dni zakwalifikowani do udziału w festiwalu, uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez artystów jurorów: Halinę Frąckowiak, Adriannę Biedrzyńską, Magdalenę Kumorek, Zuzannę Iwańską, Marka Piekarczyka, Janusza „Yaninę” Iwańskiego i Maurycego Polaskiego. Pierwszemu dniowi festiwalu (16 maja) towarzyszyło otwarcie wystawy Stanisława Kmiecika – artysty malującego nogami oraz recital Marka Piekarczyka. 18 maja główną sceną festiwalu stała się Hala Widowiskowo Sportowa, gdzie po uroczystym rozpoczęciu i recitalu Haliny Frąckowiak, uczestnicy w przesłuchaniach konkursowych zaprezentowali publiczności efekty prac warsztatowych. Jury w składzie: przewodnicząca Halina Frąckowiak, prof. Wiesław Komasa, Adrianna Biedrzyńska, Krzysztof Jaryczewski, Janusz „Yanina” Iwański, Marek Piekarczyk, Janusz Radek i Jacek Wójcicki wybrało laureatów X festiwalu, którzy zostali nagrodzeni i zaproszeni do występu w Gali Laureatów . Dwie główne nagrody otrzymał Ostrowiec Św. Gabriela Górniak – Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim (studio wokalne Pandora) za piosenkę „NA ORBICIE SERC” z musicalu „TANIEC WAMPIRÓW” Nasze miasto reprezentowała również Ula Czerwiec śpiewając z wdziękiem piosenkę Alicji Majewskiej „JAKI PIĘKNY ŚWIAT.”Znakomite Jury podkreśliło doskonałą interpretację naszych wokalistek ,brak jakiejkolwiek maniery w warsztacie wokalnym oraz niezwykłą osobowość i kulturę muzyczną.

Polecamy również