Rusza budowa „Rawszczyzny”

rusza budowa rawszczyzny

Dzisiaj oficjalnie rozpoczęła się budowa odkrytych basenów na „Rawszczyźnie”. 21 lipca tego roku to termin zakończenia pierwszego etapu inwestycji. Termin prac jest niemal błyskawiczny, ale dzięki temu drugą połowę tegorocznych wakacji będzie można spędzić na basenie, jak to było za dawnych lat.

– Znajdujemy się przed pływalnią, która jest chlubą naszego miasta. Dzisiaj podpiszemy umowę dzięki, której do Ostrowca po 16 latach powrócą odkryte baseny – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Jest to odpowiedź na postulaty i prośby wielu mieszkańców naszego miasta. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować radnym miejskim, ponieważ decyzja o przesunięciu środków finansowych z nadwyżki budżetowej na wykonanie basenów została podjęta jednogłośnie. Budowa basenów na „Rawszczyźnie” to jedna z wielu trwałych inwestycji realizowanych w naszym mieście. Bardzo sprawnie przebiega modernizacja Miejskiego Browaru Kultury, budowane są drogi. Dzięki odkrytym basenom już w te wakacje dzieci wspólnie z rodzicami będą mogły spędzić miłe chwile.

W ramach pierwszego etapu realizacji zostanie wykonana wielofunkcyjna niecka basenowa nr1 oraz brodzik dla dzieci wyposażony w bezpieczne zabawki i zraszacze. W drugim etapie realizacji robót niecka nr 1 zostanie rozbudowana o część z atrakcjami wodnymi (zjeżdżalnię) oraz dziką rzekę. W drugim etapie powstaną też stałe, gustowne szatnie, łazienki i punkt gastronomiczny. W pierwszym etapie te pomieszczenia będą miały charakter tymczasowy.

– Na plac budowy wchodzimy już dzisiaj- mówi prezes firmy Transcom Władysław Sobiech. – Kilka kwestii technicznych musimy jeszcze sprawdzić. W pierwszym etapie prac zostaną usunięte stare obejścia basenów. Następnie przystosujemy niecki do instalacji nowych basenów. Czeka nas usuwanie ogromnej ilości piachu. Później rozpoczynamy prace konstrukcyjne związane z wylaniem nowego dna. Do basenu będzie dostarczana uzdatniana woda z obiektów technicznych znajdujących się na terenie krytej pływalni. Teraz trzymamy kciuki za to, żeby pogoda nam sprzyjała.

Niecka nr 1 będzie posiadać głębokość od 1.2 do 1.35 m. wizualiz głównawczesniejszaDSC05431 DSC05426DSC05434 DSC05439DSC05442 DSC05443DSC05445DSC05446 DSC05447DSC05450 DSC05451DSC05456 DSC05455DSC05457 DSC05458Brodzik dla dzieci będzie posiadał głębokość od 10 do 60 cm. , a jego dno w  całości wyłożone zostanie folią antypoślizgową.

W strefie łąkowej w pobliżu schodów i pochylni prowadzących na poziom, strefy wodnej zaprojektowano plac zabaw dla dzieci otoczony łąką do plażowania. Plac zabaw zaprojektowano z podziałem na dwie nawierzchnie piaszczystą i poliuretanową, bezpieczną dla upadków nawet z 3 metrów.

Powierzchnia zagospodarowanego terenu kąpieliska to 11052 m2 a lustro wody stanowić będzie 1380m2.

Obiekt wyposażony będzie również w system nagłaśniający, monitoring oraz wi-fi. 

P.P.U.H. TRANSCOM – prezes zarządu Władysław Sobiech. Termin wykonania 21.07.2017. Kwota 5.904.000 zł.

Polecamy również