Coś dla duszy i dla ciała

km4

Coś dla duszy, coś dla ciała, zdrowo żyje szkoła cała”…

To tytuł imprezy dla uczniów klas 0-6, która odbyła się w PSP nr 7 30 maja i była podsumowaniem projektu edukacyjnego „Jem drugie śniadanie” . Zadania projektowe były realizowane przez cały rok szkolny. Piątkowa uroczystość miała na celu zintegrować społeczność szkolną przy wspólnym posiłku, podczas którego uczniowie wykazywali się zdobytą wiedzą na temat zasad zdrowego odżywiania, równocześnie miło i aktywnie spędzając czas. Impreza podzielona została na trzy części. Pierwsza przebiegała pod hasłem:

Coś dla duszy…km1km5km3km2

W tej części uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. „Słodkie grzeszki Marlenki” , które opowiadało
w humorystyczny sposób o najczęściej popełnianych „grzeszkach żywieniowych” . Bohaterowie przedstawienia zachęcali do zdrowego odżywiania podkreślając rolę warzyw i owoców w codziennej diecie. Wspólnie z aktorami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy gościnnie wystąpili na naszej scenie, zachęcali do aktywnego wypoczynku. W role rodziców oraz ekspedientki wcieliły się panie Mirosława Duda, , Anna Karczewska, Jadwiga Chodorek, które przygotowywały się do przedstawienia pod okiem pani Krystyny Borys.

Wszystkie klasy 4-6 wzięły udział w konkursie polegającym na prezentacji haseł prozdrowotnych wykazując się przy tym ogromną pomysłowością. Wyróżnienie za pomysł i interpretację otrzymała klasa 4a.

Drugą część uroczystości zatytułowano:

Coś dla ciała…

Tu uczniowie z klas 4-6 rywalizowali ze sobą w trzech konkurencjach sportowych: „sadzenie ziemniaków”, „spacer z sałatą na głowie”, „bieg z cytryną do herbaty”. W tych zawodach niezwyciężona okazała się klasa 6a, która otrzymała tytuł „Mistrza zdrowej diety”.

Kulminacją zajęć był piknik „pod chmurką”, w którym wzięły udział wszystkie klasy. Na piknik uczniowie przygotowali jedzenie wykorzystując tylko zdrowe produkty spożywcze. Najokazalszy stół i najbardziej wymyślne potrawy przygotowała klasa 6b.

Organizatorami imprezy były panie Małgorzata Szymańska i Ewa Pocheć.

Autorką tekstów prozdrowotnych była pani Małgorzata Iwańska.

M.Szymańska\E.Pocheć

Polecamy również