Kolejne pieniądze dla szpitala. Prezydent ponad politycznymi grami.


Podczas Sesji Rady Miasta Prezydent Jarosław Górczyński zaapelował do radnych o poparcie inicjatywy polegającej na przekazaniu pomocy finansowej Powiatowi Ostrowieckiemu  w formie dotacji celowej w wysokości 311.999zł z przeznaczeniem na zakup echokardiografu dla ostrowieckiego szpitala.

To urządzenie potrzebne jest mieszkańcom naszego miasta, mieszkańcom naszego regionu i powiatu. Bez względu na przeciwności i złośliwości chcę być ponad tym bo wiem, że wybrani zostaliśmy przez naszych mieszkańców, to im mamy służyć i to oni będą nas oceniać. Stąd z tego miejsca chcę zawnioskować do Państwa Radnych abyśmy wprowadzili do porządku obrad uchwałę i przekazali w sumie kwotę  311.999zł na zakup specjalistycznego aparatu echokardiografu dla ostrowieckiego szpitala” – powiedział Prezydent Jarosław Górczyński.

Prezydent na wstępie poinformował również, że nie będzie nawiązywał podczas interpelacji do tematu, który bulwersuje wszystkich, a mianowicie wstrzymania robót na inwestycji „Rawka od Nowa”.

Szanowni Państwo, zawsze wychodziłem z założenia, że nie wszyscy muszą pomagać, wystarczy żeby nie przeszkadzali. To społeczeństwo ocenia nas z naszych działań. Ja chciałbym pięknie się różnić i konkurować na  takiej zasadzie, my budujemy Rawszczyznę, niech inni wybudują stadion atletyczny bądź inny obiekt, który będzie służył naszym mieszkańcom. Stąd też nie chcę wchodzić w dyskusje, które nic nie wnoszą. Bez względu na rozwój sytuacji te baseny będą wybudowane. To nie są baseny Górczyńskiego, to inwestycja tysięcy mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego i to dla naszych mieszkańców realizujemy to zadanie” – dodał prezydent.

Włodarz miasta podczas swojej wypowiedzi podkreślił, również że wszystkie inwestycje prowadzone w mieście, prowadzone są tylko i wyłącznie z myślą o mieszkańcach naszego miasta.

Pomimo to zwracam się z apelem do Państwa Radnych abyśmy przegłosowali i jednocześnie przekazali dla Starostwa Powiatowego kwotę 311.999 zł jako kolejną dotację na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego do powiatowego szpitala. Bez względu na opcje polityczne i bez względu na zapatrywania, to ma służyć nam wszystkim, mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego” – powiedział Prezydent Jarosław Górczyński.

Polecamy również