Konstytucja z obrazkami dla posła i senatora

Dzisiaj przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji, partii . Nowoczesna oraz Stowarzyszenia Młodych Demokratów odwiedzili biuro poselsko- senatorskie posła Andrzeja Kryja oraz senatora Jarosława Rusieckiego. Goście przenieśli ze sobą nietypowy prezent.

-Chcemy wręczyć naszym parlamentarzystom bogato ilustrowaną Konstytucję RP dla dzieci – mówi Jarosław Strojny, przewodniczący Koła .Nowoczesna w Ostrowcu Świętokrzyskim. – Jest napisana przystępnym językiem, zawiera obrazki. Chcemy, żeby Pan poseł i senator przypomnieli sobie zasady Ustawy Zasadniczej.

O godzinie 10.00 drzwi biura poselsko- senatorskiego były zamknięte.

– Pukamy i pukamy, ale nikt otwiera. Chyba przyszliśmy nie w porę – mówi Jolanta Wiśniewska z Komitetu Obrony Demokracji w Ostrowcu.- Mam pomysł. Wyślemy nasze prezenty parlamentarzystom z Ostrowca w paczce.

Dzisiejsza wizyta u parlamentarzystów była pokłosiem wczorajszych wydarzeń, jakie rozegrały się przed biurem o godzinie 21.00.DSC08475 DSC08477

Wczoraj.

Przed biurem posła Andrzeja Kryja i senatora Jarosława Rusieckiego w Ostrowcu Świętokrzyskim, przy Alei Jana Pawła II odbyło się dzisiaj o godzinie 21.00 spotkanie mieszkańców miasta. Uczestnicy wyrażali sprzeciw – jak sami podkreślili wobec „łamania prawa i Konstytucji oraz postępowaniu władz PiS w powiecie ostrowieckim”. Było to spotkanie obywatelskie oraz ponadpartyjne,  w którym uczestniczyło kilkadziesiąt osób.
– Nie wszyscy obywatele w Polsce i Ostrowcu Świętokrzyskim popierają działania rządu. Nie podoba nam się to, że nasi przedstawiciele w Sejmie i Senacie głosują tylko w imieniu swojej partii, a nie wszystkich
Polaków. Na pewno takie spotkania będą organizowane zawsze wtedy, gdy zagrożone będą wartości Konstytucji RP. Ludzie coraz częściej czytają Konstytucję i ją znają. Wiedzą, że wartości Najwyżej Ustawy są zagrożone. Takie spotkanie jak dzisiejsze muszą dać do zrozumienia partii rządzącej, że ludziom wiele spraw związanych z działaniami rządu i parlamentu się nie podoba. Będziemy dążyć do spotkania z panem posłem i senatorem z Ostrowca, żeby z nimi porozmawiać twarzą w twarz. Liczymy na dyskusję i na zrozumienie- powiedział Witold Leśkiewicz, jeden z organizatorów spotkania.

Organizatorzy spotkania rozdali uczestnikom egzemplarze Konstytucji RP.DSC08436DSC08438DSC08439DSC08450DSC08454DSC08456DSC08457DSC08458DSC08461DSC08465DSC08463DSC08442DSC08469DSC08470DSC08472DSC08449DSC08452DSC08473

– Mamy także egzemplarze konstytucji dla dzieci. Takie ładne, kolorowe, napisane prostym językiem egzemplarze konstytucji damy także naszym parlamentarzystom. Może ci panowie spokojnie i ze zrozumieniem przeczytają Najwyższą Ustawę i będą głosować zgodnie ze swoim sumieniem. Jest wolności zgromadzeń i każdy kto ma inne zdanie na temat obecnych rządów może bez obaw w takich spotkaniach jak dzisiaj uczestniczyć. Nie podoba nam się także działanie władz naszego powiatu. Wielu ludzi zostało zwolnionych z pracy. Udowadniają, że niesłusznie. Wygrywają swoje sprawy w Sądach Pracy. Trzeba im płacić odszkodowania z naszych pieniędzy. Z pieniędzy podatników- stwierdził Krzysztof Sidowski, organizator spotkania.

-Protestujemy przede wszystkim przeciwko łamaniu konstytucji i podstawowych zasad Państwa prawa. Spirala kuriozalnych ustaw i działań obecnego rządu ciągnie się w nieskończoność .Począwszy od czarnych protestów, przez reformy szkolnictwa i sądownictwa aż po dziś. Strach pomyśleć co może stać się jutro, pojutrze – dlatego jesteśmy tutaj dzisiaj i otwarcie mówimy, że nie ma naszej zgody na takie działania – mówi Patryk Stępień ze Stowarzyszenia Młodych Demokratów.

Przed biurem poselsko- senatorskim zapłonęły świeczki. Spotkanie przebiegło bardzo spokojnie.

Polecamy również