„Szansa” w złotym składzie

Zawodniczki z SZANSY w złotym składzie w Bydgoszczy

W dniach 13-16 września 2017 roku odbył się XVIII Turniej Piłki Nożnej Drużyn Żeńskich i Zunifikowanych Olimpiad Specjalnych – Bydgoszcz 2017. W składzie reprezentacji Oddziału Regionalnego Świętokrzyskie znalazło się 4 zawodniczki z Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski.

Do Bydgoszczy zawodniczkom z „SZANSY” umożliwił dobry występ w Świętokrzyskim Turnieju Piłki Nożnsz1ej, który odbył się w maju w Starachowicach. Zajęły tam 2 miejsce.

Jak zawsze w zawodach Olimpiad Specjalnych odbywały się preeliminacje, które odbywają się po to, aby zweryfikować umiejętności zawodników i stworzyć grupy, w których każdy będzie miał równe szanse na zdobycie medalu. W grach obserwowanych Oddział Świętokrzyski wygrał z Oddziałem Podlaskim i Oddziałem Kujawsko-Pomorskim, a przegrał z Oddziałem Mazowieckim.

Oprócz zawodów sportowych bogaty był także program turystyczny, dzięki któremu zawodnicy ze świętokrzyskiego zapoznali się z historią Bydgoszczy, brali udział w dyskotece. Zawodnicy mogli skorzystać z oferty programu Zdrowi Sportowcy, który odbywał się w Bydgoszczy.

W grach finałowych Świętokrzyskie wygrało z Kujawsko-Pomorskim 5:0 oraz z Lubuskim 2:1 zajmując I miejsce w swojej grupie i zdobywając złote medale.

Drużyna żeńska wystąpiła w składzie: Iwona Samek, Mariola Woda, Kamila Ranosz („STRZAŁA” Jędrzejów), Dominika Grześkiewicz, Wioleta Pych, Milena Szwagierczak, Katarzyna Wójcicka („SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski), Wioletta Tomtas, Jolanta Majchrowska („NIEPOKONANI” Sandomierz). Trenerkami odpowiedzialnymi za drużynę żeńską były Bożena Kojtek i Agnieszka Burczy

W Bydgoszczy startowały również 3 drużyny zunifikowane męskie, które reprezentowały Oddział Regionalny Świętokrzyskie. Jedna z drużyn poszła w ślady dziewczyn i zdobyła złoty medal, a dwie pozostałe zajęły 4 miejsca.