Unijne środki dla przedsiębiorców

Ostrowieccy przedsiębiorcy uczestniczyli w Urzędzie Miasta w spotkaniu informacyjno-szkoleniowym poświęconym możliwościom pozyskiwania z Unii Europejskiej środków na inwestycje. Szczególny nacisk położony został na aspekt innowacyjności prowadzonej działalności. Inicjatorem spotkania był Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

– To nasze kolejne działanie mające na celu wspieranie rozwoju przedsiębiorczości
i przemysłu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zleży mi na tym, aby w naszym mieście pojawiały się nowe przedsięwzięcia gospodarcze, szczególnie jeśli mówimy o tych na najwyższym poziomie, czyli z wykorzystaniem potencjału sektora B+R (badania i rozwój). Nasze przedsiębiorstwa muszą być przygotowane do wyzwań współczesnego rynku i zmieniającego się świata. Zdradzę, że przygotowujemy specjalną konferencję poświęconą perspektywom rozwoju przemysłu w Ostrowcu Świętokrzyskim z wykorzystaniem prac B+R i komercjalizacji wiedzy. Będzie to pierwsza konferencja nauki i biznesu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Szczegóły przedstawimy wkrótce – poinformował prezydent Miasta Jarosław Górczyński.unijne srodki dla przedsiebiorcopw

Przedsiębiorcy zapoznali się z zagadnieniami dotyczącymi wsparcia innowacji w przedsiębiorstwach dzięki dofinansowaniu z programu „HORYZONT 2020”. Tematykę zaprezentował Michał Marszałowicz z Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych Unii Europejskiej w Lublinie. Natomiast Marek Kowalski reprezentujący Lokalny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego przedstawił przedsiębiorcom możliwości finansowania inwestycji i projektów w ramach tzw. pakietu dla średnich miast, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Polecamy również