Europejski Tydzień Autyzmu w SOSW

tydzien autyzmu

Z okazji Europejskiego Tygodnia Autyzmu jak co roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ostrowcu Świętokrzyskim, odbywały się różne spotkania i zajęcia dla uczniów z autyzmem.tydz1 tyd2

4 grudnia 2017 (poniedziałek) we współpracy z rodzicami został zorganizowany dla dzieci koncert relaksacyjno-rekreacyjny z elementami bajkoterapii prowadzony przez E. Walas, M. Walas, Sz. Pocheć.

5 grudnia 2017 (wtorek) odbyły się warsztaty plastyczne pt „Prezent dla Mikołaja”. Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością oraz talentem plastycznym. W efekcie powstały piękne prace, które dzieci dzień później wręczyły w prezencie Świętemu Mikołajowi. Warsztaty plastyczne zakończyły się słodkim poczęstunkiem.

6 grudnia 2017 (środa) uczniów odwiedził długo wyczekiwany Święty Mikołaj. Starszy pan z siwą brodą ubrany był w tradycyjny czerwony strój i miał ze sobą worek wypełniony prezentami. Mikołaj rozdał prezenty wszystkim dzieciom, co wywołało wielką radość i uśmiechy na twarzach. Nawet „ci mniej grzeczni” uczniowie, obiecując poprawę, otrzymali świąteczną paczkę. Wyjątkowy gość zachwycony atmosferą, jaka panowała w szkole obiecał przyjechać za rok. Na koniec spotkania nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć z Mikołajem.

7 grudnia (czwartek) na zakończenie obchodów Europejskiego Tygodnia Autyzmu dzieci bawiły się w Centrum Zabaw dla Dzieci „Fikoland”

w Ostrowcu Świętokrzyskim. Basen pełen kolorowych piłeczek, zjeżdżalnia, tor przeszkód to tylko niektóre atrakcje, w których dzieci chętnie brały udział.

Podczas pobytu w Centrum Zabaw dzieci miały możliwość pobudzać swoją nieograniczoną wyobraźnię i twórczość, a także w bezpieczny miejscu podczas spontanicznej zabawy stymulować prawidłowy rozwój psychomotoryczny.

Polecamy również