Noc Muzeów w Ostrowcu Świętokrzyskim

Noc Muzeów

Pierwsza Noc Muzeów mała miejsce w Berlinie w 1997 roku. Ponieważ impreza cieszyła się ogromnym powodzeniem w kolejnych latach odbyła się w innych europejskich ośrodkach. Obecnie organizuje ją ok. 120 miast na naszym kontynencie.

W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowało poznańskie Muzeum Narodowe w 2003 roku. Z roku na rok coraz więcej miast w Polsce organizuje tę imprezę polegającą na udostępnianiu muzeów, galerii oraz innych instytucji kultury w wybranym dniu czyli w trzecią sobotę maja w godzinach nocnych. Nocy Muzeów towarzyszą imprezy kulturalne, jak również otwierane są zabytkowe budynki, które na co dzień są niedostępne dla zwiedzających.

Noc Muzeów zorganizowana w naszym mieście po kilkuletniej przerwie przez Punkt Informacji Turystycznej w MCK odbędzie się 19 maja. O 21.00 zapraszamy na wycieczkę „Ostrowiec by night”. Spotkanie przed kinem Etiuda. Zwiedzimy m.in. Komendę Powiatową Policji, która zajmuje siedzibę dawnego Banku Pfeffera przy Alei 3 Maja, Miejską Bibliotekę Publiczną mieszczącą się w willi Lirszów przy ulicy Wardyńskiego oraz Urząd Stanu Cywilnego w dawnym dworku Saskich przy ulicy Siennieńskiej. Na koniec wycieczki zwiedzimy budynek Zakładowego Domu Kultury, w którym obecnie funkcjonuje kino „Etiuda”, gdzie ok. 24.00 zostanie wyświetlony horror „Polowanie na czarownice”.

Nocnym wędrówkom po mieście będzie towarzyszyć gra miejska „Ghostbusters 2018”: (Podczas nocnego zwiedzania budynków gracze dowiadują się, że coś jest nie tak. Miejscowe kino jest nawiedzone przez ducha, który nie chce go opuścić. Przechodząc z budynku do budynku powoli poszlaka po poszlace dowiadują się, kim jest duch i dlaczego nawiedza akurat budynek kina. Czy gracze dadzą radę znaleźć wszytki poszlaki i rozwiązać zagadkę zjawy? Przekonajmy się!)

Udział w wycieczce i wstęp na seans są bezpłatne. Szczegółowe informacje pod telefonem 609222800.

 

 

Polecamy również