Takiej wody mogą nam zazdrościć

prezes mwik 1

Podczas, gdy w wielu miastach naszego kraju z powodu panujących upałów wprowadzane są ograniczenia w zużyciu wody w Ostrowcu Świętokrzyskim wody nie brakuje. Mało tego jest ona wysokiej jakości. Nieuzdatniana chlorem i można ją pić bezpośrednio z kranu. Woda w Ostrowcu ma doskonały smak.

– Nie zamierzamy wprowadzać żadnych ograniczeń dotyczących zużycia wody – mówi Sabina Matysiak prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Ostrowcu Świętokrzyskim. – Można podlewać ogródki, bez ograniczeń korzystać z wody do celów konsumpcyjnych i prac domowych. Jesteśmy w stanie utrzymać parametry ciśnienia oraz wydajności. Ujęcie mamy bardzo zasobne znajdujące się w rejonie Sudołu. Jest to zbiornik podziemny, a woda wydobywana jest z głębokości ponad 45 metrów. Posiadamy także studnie o głębokości nawet 150 metrów w głąb ziemi. Aura, która teraz panuje specjalnie nie odbija się na poziomie wody w zbiorniku. Woda jest bardzo dobra i nie musimy jej uzdatniać. Jest na bieżąco kontrolowana przez pracowników Sanepidu. Mamy własne, akredytowane laboratorium i woda jest na stale badana. Zasoby wody posiadamy na wiele lat.

W ostatnich dniach zdecydowanie wzrosło zużycie wody w naszym mieście.

– Obecnie w ciągu doby zużywanych jest około 10 tys. metrów sześciennych wody. Jest to o dwa tysiące metrów więcej niż zazwyczaj. To świadczy o tym, że mieszkańcy bez ograniczeń korzystają z wody. – dodaje Pani Prezes.

Woda, która płynie z naszych kranów zawiera szereg mikroelementów. Jest zdrowa i smaczna. Takiej wody mieszkańcy innych miast mogą nam zazdrościć.

Fot. Pani prezes Sabina Matysiak zapewnia, że w naszych kranach wody nie zabraknie.

Polecamy również