Strażacy ochotnicy zasługą na szacunek

pawlak miroslaw

Rozmowa z Mirosławem Pawlakiem Przewodniczącym Zarządu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w województwie świętokrzyskim, posłem na Sejm RP.

– Czy strażacy ochotnicy zasługują na szacunek?

– Zarówno strażacy ochotnicy jak i strażacy zawodowi zasługują na ogromny szacunek, ponieważ zawsze znajdują się tam, gdzie istnieje realne zagrożenie ludzkiego życia i zniszczenia dobytku. To, że my strażacy mamy ogromny szacunek społeczny pokazują sondaże. Niejednokrotnie strażacy ryzykują własnym życiem, żeby pomóc innym.

Strażacy – ochotnicy przed remizą z napisem „LGBT”, tęczową flagą w dłoniach zamiast sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej – takie zdjęcie z podpisem „Nowe PSL”, zamieścił na swoim profilu facebookowym senator Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Rusiecki. – Jak Pan to oceni?

– Znam osobiście Pan Jarosława Rusieckiego. Wcześniej jako posła i obecnie jako senatora. Jestem zaskoczony tym wpisem, bo nie licuje on z Jego osobowością. Taki wpis nie powinien mieć miejsca. Zagrywka czysto polityczna, a strażacy do polityki się nie wtrącają, bo to przeszkadzałoby im w wykonywaniu bardzo ważnych obowiązków.

– Wielu młodych ludzi garnie się do Ochotniczej Straży Pożarnej.

– W województwie świętokrzyskim strażaków ochotników jest ponad 24 tysiące. Działają w 861 jednostkach z czego 223 jednostki są podłączone do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

– Dziękuje za rozmowę.

Polecamy również