ACH CI MISTRZOWIE – HETMAN NAJLEPSZYM KLUBEM W WOJEWÓDZTWIE

TAK TAK TAK – MAMY TO, JESTEŚMY NAJLEPSI !!!. Oczywiście nie są to słowa rzucone na wiatr, a pewna informacja z ostatniego turnieju, którym były Drużynowe Mistrzostwa Województwa. Poniżej przedstawiamy potwierdzenie tej pięknej sz1 sz2 sz3 sz4wiadomości.

W dniach 2-3.02.2019r. ( I zjazd w Ostrowcu organizowany przez nasz klub) i 2-3.03.2019r.  ( II zjazd w Kielcach) odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego. Nasi zawodnicy zdobyli wszystkie kolory „krążków” – stanęli na wszystkich stopniach podium w różnych ligach (grupach), dzięki czemu wygraliśmy w klasyfikacji medalowej klubów i udowodniliśmy, że Hetman Ostrowiec jest po prostu najlepszy.

Liga Młodzików:
W tej lidze wystawiliśmy dwa zespoły naszych zawodników.
I skład reprezentowali kolejno:
Jakub Karyś, Maciej Kateusz, Jan Kaleta, Anna Michalczyk
W drugim składzie grali:
Igor Gronek, Franciszek Wiśniewski, Jan Markiewicz, Iga Stefankiewicz.
Nasz pierwszy zespół zajął 1 miejsce i zostaliśmy dzięki temu Mistrzami Województwa Młodzików na rok 2019 !!

Drugi skład również spisał się znakomicie zajmując 4 miejsce i wyprzedzając przy tym wiele pierwszych składów zespołów z innych klubów.
i połowę wszystkich medali „skosili” Nasi zawodnicy.
Na I szachownicy 2 miejsce zajął
Jakub Karyś, a 3 miejsce Igor Gronek.
Na II szachownicy 2 miejsce zajął
Maciej Kateusz
Na III szachownicy pewne 1 miejsce zwyciężając wszystkie partie zajął
Jan Kaleta,            a 3 miejsce zajął Jan Markiewicz.
Na IV szachownicy 1 miejsce zajęła
Anna Michalczyk.
Oprócz tych wszystkich trofeów kilku naszych zawodników uzyskało odpowiednie wyniki
i wypełniło normy na wyższe kategorie i tak
Iga Stefankiewicz uzyskała kategorię V,
a
Jan Kaleta, Igor Gronek oraz Anna Michalczyk zdobyli swoje upragnione III kategorie!

Liga Juniorów (IV Liga):
W tej lidze również wystawiliśmy dwa zespoły naszych zawodników.
I skład reprezentowali:
Wojciech Okręt, Jan Choina, Alan Nowocień,            Katarzyna Karyś.
Adam Michalczyk, Kacper Kaczor, Maciej Kateusz, Gabriela Krajewska, Nikodem Gołdyn, Michalina Kwiatkowska,               Armando Malesza i Anna Michalczyk.
Nasz pierwszy zespół zajął 2 miejsce i
zostaliśmy dzięki temu Wicemistrzami Województwa Juniorów na rok 2019 !!

Drugi skład zajął natomiast miejsce 8.
Dodatkowo przyznawane były wyróżnienia za miejsca na poszczególnych szachownicach, gdzie oczywiście nie mogło zabraknąć naszych najsilniejszych juniorów.
Na I szachownicy 1 miejsce zajął
Wojciech Okręt.
Jan Choina.
Na IV szachownicy 2 miejsce zajęła
Katarzyna Karyś.

Liga Seniorów (III Liga):
W tej lidze wystawiliśmy jeden zespół składający się z naszych najsilniejszych seniorów        i trenerów. Reprezentowali go kolejno:
Michał Choina, Adam Choina,                    Tomasz Skrzypczak, Marek Rega, Zbigniew Smyła. Nasza ekipa zajęła 3 miejsce     i  zostali w ten sposób drugimi Wicemistrzami Województwa Seniorów na rok 2019 !!

Dodatkowo przyznawane były wyróżnienia za miejsca na poszczególnych szachownicach    i tak:
Na I szachownicy 3 miejsce zajął
Michał Choina.
Na 3 szachownicy 3 miejsce zajął
Marek Rega.
Na 4 szachownicy 2 miejsce zajął
Zbigniew Smyła.

Jako jedyny klub w tegorocznych Drużynowych Mistrzostwach Województwa zdobyliśmy za pośrednictwem naszych niesamowitych zawodników i reprezentowanych przez nich drużyn Hetmana aż 3 medale drużynowe ( złoty – młodzicy, srebrny – juniorzy,      brązowy – seniorzy).  Dodatkowo nasi zawodnicy zdobyli wiele medali indywidualnie na poszczególnych szachownicach potwierdzając najwyższą pozycję Ostrowieckiego Hetmana w województwie.

To wszystko nie byłoby możliwe bez tego, co już zostało utworzone oraz ciągle jest tworzone  w naszym klubie przez Panią Prezes – Annę Choinę oraz znakomitych trenerów: Jarosława Choinę, Michała Choinę, Andrzeja SidoraMarka Regę,      z których każdy ma swoją „grupkę” dzieci, którą szkoli na swoich zajęciach jak tylko potrafi, a efekty widać szczególnie na takich turniejach jak ten. Tym wszystkim 5-ciu osobom należą się ogromne podziękowania, bo bez nich to co teraz jest „normalne” wcale nie miałoby w naszym klubie miejsca.. Podziękowania należą się również rodzicom, którzy angażują się jak tylko mogą w działanie klubu oraz przede wszystkim zawodnikom, dzięki którym możemy dumnie nazywać nasz klub Hetman Ostrowiec Św.                                          „Najlepszym Klubem w Województwie”