Reminiscencje Wielkanocne

remczolook

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei, czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. To przede wszystkim święta rodzinne, a wspólne celebrowanie tradycji to podstawa wszystkich odbywających się w Przedszkolu Publicznym nr 7 uroczystości. Tegoroczne wielkanocne reminiscencje miały szczególny charakter, ponieważ przygotowały je wszystkie dzieci, zaś uroczystość odbyła się w kinie Etiuda z udziałem całej społeczności przedszkola. Patronował jej Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński.

Niezwykle barwne widowisko to efekt ciekawego programu artystycznego, do którego dzieci przygotowały się bardzo starannie. W pierwszej części królowała wiosna oraz radość z jej nadejścia. Wiersze, piosenki i tańce związane były z tą najpiękniejszą porą roku, a taniec kwiatów w doniczkach przypomniał wszystkim, że oto przyroda budzi się do życia. Na scenie nie mogło więc zabraknąć barwnych motyli, pszczół, biedronek, żabek i bocianów. remczolo rem1 rem2 rem3 rem5 rem6 rem8 rem7 rem9 rem10

Ale wiosną celebrujemy też czas Wielkiej Nocy, świąt pełnych polskich tradycji kultywowanych po dzień dzisiejszy. I właśnie owe tradycje dzieci przeniosły na scenę wprowadzając gości w niezwykły klimat radosnego, wielkanocnego świętowania. Taniec małych gosposi przypomniał o przedświątecznych porządkach, zaś teksty wierszy i melodie piosenek opowiadały o ludowych obrzędach, czyli zdobieniu pisanek, o wielkanocnych zajączkach, zwyczaju chodzenia z kogucikiem i wesołym śmigusie – dyngusie. Na scenie tańczyły odświętnie wystrojone pisanki, zajączki i kurczęta w skorupkach.

Podczas uroczystości świąteczne życzenia złożyła w imieniu pana Prezydenta, pani Anna Woś z Biura Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Do życzeń Wesołego Alleluja dołączyły się panie: Marta Woźnicka – Kuzdak – wiceprzewodnicząca Rady Miasta oraz dyrektor Przedszkola Publicznego nr 7 – Anna Kuligowska.

Tekst i foto. PP nr 7

Polecamy również