„Szansa” na maratonie

szansa na orlen 1

Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA” działający przy Stowarzyszeniu „SZANSA” wziął udział w ORLEN WARSAW MARATHON. W biegu OSHEE na 10 km udział wzięło 5 zawodników, 1 rodzic i 2 trenerów. Zawodnicy wystartowali w reprezentacji Olimpiady Specjalne – Polska.

Olimpiady Specjalne Polska- Świszansa na irlen 2ętokrzyskie reprezentowane było przez 39 zawodników i trenerów z 7 klubów Olimpiady Specjalne Polska – Świętokrzyskie. W Warszawie wystąpili reprezentanci „ISKIERKI” Kielce, „NIEPOKONANI” Sandomierz, „RYWAL” Ostrowiec Świętokrzyski, „STRZAŁA” Jędrzejów, „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski, „TACY SAMI” Skarżysko-Kamienna, „TORNADO” Skarżysko-Kamienna.

Do tego wydarzenia „SZANSA” przygotowywała się przeprowadzając systematyczne treningi biegowe, które miały na celu rozwijać podstawową wytrzymałość, a także wszechstronny rozwój składników formy sportowej. – powiedział Remigiusz Woźniak, trener ”SZANSY” – Treningi umożliwiły poprawienie szybkości, gibkości, siły, wytrzymałości tempowej oraz techniki biegu. Dawka pozytywnej energii, która została wytworzona była z pewnością dodatkowym atutem treningów.

Prawie wszyscy z „SZANSY” przebiegli dystans 10 km pierwszy raz w życiu, więc oficjalnie można powiedzieć, że uzyskali swoje „życiówki”.

Bardzo się cieszę, że mogłem wystartować w biegu wraz z kolegami i opiekunami mojego syna – powiedział Mieczysław Matus, rodzic uczestnika WTZ „SZANSA” – Będąc w poprzednich latach na obozach sportowych widać było potencjał chłopaków. Zresztą jak widać po ich wynikach sportowych zrobili, a raczej zrobiliśmy coś niesamowitego.

Oprócz uczestnictwa w biegu trenerze całą trasę bacznie obserwowali swoich podopiecznych i w czasie biegu nie zabrakło pozytywnych emocji i motywacji. Dzięki temu lista zawodników wraz z czasami i miejscami jakie zajęli podczas biegu, wszyscy w kategorii mężczyzn MO, wygląda następująco:

Krzysztof Stan 00:54:48 (2746) (zawodnik z niepełnosprawnością intelektualną)

Mieczysław Matus 00:56:02 (miejsce 2988) – rodzic uczestnika WTZ „SZANSA”  

Paweł Dunal 00:56:09 (miejsce 3001) (zawodnik z niepełnosprawnością intelektualną)

Marcin Dunal 00:57:04 (miejsce 3210) (zawodnik z niepełnosprawnością intelektualną)

Remigiusz Woźniak 01:00:07 (miejsce 3720)  – trener SZANSY  

Robert Kozłowski 01:03:17 (4031) (zawodnik z niepełnosprawnością intelektualną)  

Maciej Skrobisz 01:05:09 (4157) (zawodnik z niepełnosprawnością intelektualną)  

Przemysław Walczyk 01:06:56 (miejsce 4246) – trener SZANSY  

Jak znamy „SZANSĘ” to nie powiedzieli oni ostatniego słowa, więc czekamy na kolejne wyzwania i już dzisiaj życzymy powodzenia realizacji wytyczonych sobie celów.

Polecamy również