Będą warsztaty taneczne i konkurs tańca

DSC08981

Mamy wspaniałą wiadomość dla wszystkich miłośników tańca, których w Ostrowcu Świętokrzyskim nie brakuje. Dzięki piątej edycji Budżetu Obywatelskiego, który był realizowany w naszym mieście w każdą środę odbywać się będą warsztaty taneczne dla dorosłych. Zwieńczeniem zajęć będzie konkurs tańca zorganizowany w dużej sali Centrum Kształcenia Ustawicznego.

– Rozpoczynamy realizacje projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego pod nazwą „Ostrowiecki Piknik Rozmaitości”- mówi dyrektor CKU dr Aneta Pierścińska – Maruszewska. – Serdecznie zapraszamy mieszkańców Ostrowca do uczestnictwa w bezpłatnych warsztatach tanecznych. Już 8 maja o godzinie 16.30 w budynku PSP nr 5 na osiedlu Ogrody, a dokładnie w Szkole Tańca ”Twist” odbędzie się spotkanie organizacyjne dla wszystkich osób, które ukończyły 40 lat i są zainteresowane uczestnictwem w warsztatach tanecznych. Zajęcia prowadzone będą przez instruktora tańca Grzegorza Podsiadłego. Inicjatorami tej części „Ostrowieckiego Pikniku Rozmaitości” czyli tańców są nasi seniorzy. Warsztaty taneczne są bezpłatne.

Zajęcia taneczne wśród seniorów cieszą się od kilku lat dużym powodzeniem.

– Taniec to wspaniała forma ruchu. To jednocześnie trening i przyjemność. Taniec z powodzeniem zastępuje gimnastykę. Uaktywniania wszystkie części ciała. Inną sprawą jest to, że uczestnictwo w zajęciach tanecznych daje możliwość poznania nowych znajomych. Taniec to także wspaniałe spędzanie wolnego czasu. W zajęciach zainicjowanych przez prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego „Aktywny Senior” uczestniczy bardzo wiele osób – powiedziała Grażyna Maj.

– Tradycje turniejów tańca towarzyskiego w Ostrowcu sięgają ponad 30 lat- mówi instruktor tańca Grzegorz Podsiadły. – Były to turnieje dla dzieci i młodzieży. Teraz po raz pierwszy zorganizujemy taki turniej dla dorosłych. Konkurs odbędzie się dwóch kategoriach wiekowych: 40- 55 lat oraz powyżej 55 roku życia. Dla początkujących i zaawansowanych. Turniej zaplanowany jest 8 czerwca w Centrum Kształcenia Ustawicznego. Przed konkursem będziemy spotykać się w każdą środę na warsztatach tanecznych, żeby uczestnicy mogli poprawić swoje umiejętności taneczne. O zwycięzcach zadecydują jurorzy oraz publiczność. Serdecznie zapraszamy do wspólnej, bardzo fajnej zabawy.

Na pewno warsztaty taneczne oraz konkurs tańca cieszyć się będą ogromnym powodzeniem. Brawo dla pomysłodawców tego projektu zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego.

Polecamy również